Η Παιδική Σκηνή του Θεατρικού Περίπλου θα παρουσιάσει το Σάββατο και την Κυριακή στις 12:00 το μεσημέρι, την παράσταση «Σ’ έναν κήπο μαγικό..παραμύθια θα σας πω!».
Ένας ονειροπόλος παραμυθάς, με τη βοήθεια της νεραϊδούλας των παραμυθιών, ξεκινά το ταξίδι του σε τρία απολαυστικά παραμύθια. Τρεις τρυφερές ιστορίες με δράση, αφήγηση, κουκλοθέατρο, τραγούδια, χρώματα, πολύ κέφι και με τη συμμετοχή των ίδιων των μικρών θεατών θα πασπαλίσουν με «παραμυθόσκονη» τις καρδιές όλων μας!
Σκηνοθεσία: Θωμάς Καντιφές
Παίζουν: Θωμάς Καντιφές, Άννα Τζανιδάκη.
Τηλέφωνο Κρατήσεων: 6945458516. Θεατρικός Περίπλους, Κουρμούλη 127, Ρέθυμνο.