Η σεζόν έλαβε τέλος! Η ΕΑΠ δημιούργησε μια πραγματικά όμορφη γιορτή στο γήπεδο του Ατσιποπούλου με πρωταγωνιστές τους μικρούς ποδοσφαιριστές και φυσικά ως πρώτους θαυμαστές, τους ιδίους τους γονείς.
Η εφηβική ομάδα ήταν εκείνη που απέσπασε τα περισσότερα κολακευτικά σχόλια απ’ όλους, αφού κατέκτησε αήττητη το πρωτάθλημα (Νέων) με προπονητή τον Λευτέρη Κορνάρο.
Όλοι όμως οι προπονητές, τα τμήματα ακαδημιών αλλά και οι Παπα-Σωκράτης Ξενικάκης, ο αντιδήμαρχος Ρεθύμνου κ. Δημήτρης Λελεδάκης, ο εντεταλμένος σύμβουλος για θέματα αθλητισμού κ. Δημήτρης Λαχνιδάκης, ο ορθοπεδικός χειρουργός κ. Ιωάννης Γαϊτάνης, ο πρόεδρος της δημοτικής κοινότητας Ατσιποπούλου κ. Αλέκος Παπαλεξάκης, ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Ατσιποπούλου κ. Λευτέρης Παπαλεξάκης αλλά και ο κ. Γιώργος Δαλέτζας, ο εκπρόσωπος από τον Δήμο Αμαρίου κ. Γαλάτιος Μοσχονάς καθώς και τα «κορίτσια» από το τμήμα μπάσκετ, Ελένη Χλιαουτάκη και Ελένη Πολοπετράκη, βρέθηκαν εκεί για να συγχαρούν τα παιδιά που κατόρθωσαν να φτάσουν μία ακόμη σεζόν ως το τέλος της. Άπαντες, ευχήθηκαν ένα όμορφο καλοκαίρι και φυσικά να τους βρει ο Σεπτέμβρης στο ίδιο γήπεδο.
Δημιουργείται ομάδα μπάσκετ
Η αγάπη για τον αθλητισμό δεν έχει σύνορα. Έτσι λοιπόν, οι άνθρωποι στην Αθλητική Ένωση Ατσιποπούλου-Πρινέ, έπειτα από μια σκέψη που χρειάστηκε λίγο καιρό για να ωριμάσει, δημιουργούν τμήμα καλαθοσφαίρισης. Πρόκειται για ένα εγχείρημα που βρίσκει αντίκτυπο στη νεολαία της περιοχής με προπονήτριες την καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής και πρώην αθλήτρια μπάσκετ, Ελένη Πολοπετράκη και την Ελένη Χλιαουτάκη.
Η επίσημη ανακοίνωση του συλλόγου αναφέρει τα εξής: «Το Αθλητικό Σωματείο Αθλητική Ένωση Ατσιποπούλου-Πρινέ» σεβόμενο την αθλητική του πορεία και ιστορία του στο χώρο του Αθλητισμού από το 1988 βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη δημιουργία ομάδας Καλαθοσφαίρισης, με γνώμονα πάντα την ανάπτυξη και τη διάδοσή του στα κορίτσια της περιοχής του τόπου μας. Καλούμε όσα κορίτσια της ευρύτερης περιοχής επιθυμούν να διδαχθούν, να αγαπήσουν και να γνωρίσουν την Καλαθοσφαίριση δεν έχουν παρά να επικοινωνήσουν στα παρακάτω τηλέφωνα. Οι εγγραφές ήδη ξεκίνησαν.
Πληροφορίες-Εγγραφές στα γραφεία του ποδοσφαιρικού γηπέδου της Ε.Α.Π. κάθε απόγευμα 18:00-19:00 ή στα τηλέφωνα Ελένη Χλιαουτάκη 6942791694, Ελένη Πολοπετράκη 6979407747 και Δημήτρης Δομαζάκης 6972449245. Οι προπονήσεις θερινής περιόδου ξεκινάνε την Τρίτη 20 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου Ατσιποπούλου».