ΣΕ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΙΜΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ
Τέλος σεζόν και για την ακαδημία του Άρη
Μια όμορφη βραδιά ετοίμασαν στον Άρη Ρεθύμνου οι υπεύθυνοι της ακαδημίας του εν λόγω συλλόγου, προκειμένου να γιορτάσουν το κλείσιμο για τη σεζόν που πέρασε.
Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία, αυτή τη φορά, να παίξουν και να τρέξουν κυνηγώντας την «ασπρόμαυρη θεά» δίχως τα «πρέπει» των προπονητών τους και παράλληλα να απολαύσουν το ποδόσφαιρο που τόσο πολύ αγαπούν. Όλα τα τμήματα, οι Νέοι, οι Παίδες, οι Προπαίδες, οι Τζούνιορ και οι Προτζούνιορ, γέμισαν το γήπεδο των Μισιρίων χωρίζοντάς το σε γήπεδα.
Η ατμόσφαιρα που ήταν γιορτινή, δεν θα μπορούσε να μην χωρέσει και τους μπαμπάδες οι οποίοι φόρεσαν παντελονάκια κι ένιωσαν παιδιά κι εκείνοι με τη σειρά τους. Στο οικογενειακό διπλό, τα γκολ «έδωσαν και πήραν» με κάποιους να αποδεικνύουν ότι μπορούν ακόμη και σήμερα να αποτελέσουν αξιόπιστες μονάδες στον… πάγκο της περβολιανής ομάδας.
Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι, όλοι αποχώρησαν με το χαμόγελο στα χείλη, έκαψαν τις θερμίδες που ήθελαν και χάρισαν χαρά στους ίδιους και στους οικείους τους.
Από την πλευρά του, το σωματείο φρόντισε να μοιράσει τη χαρά στα παιδιά, παραδίδοντας μετάλλια για μια δημιουργική χρονιά, αλλά και για το ότι η ακαδημία δούλεψε σε πολύ συντονισμένο πρόγραμμα.
Στο τέλος, στήθηκε μπάρμπεκιου, ενώ υπήρχε και ζωντανή κρητική μουσική που διασκέδασε τους θαμώνες μέχρι αργά το βράδυ.