Για την αποχώρηση του Παύλου Χατζηάδη, το θέμα είχε κλείσει για τον Αστέρα εδώ και καιρό. Άλλωστε προ τριών ημερών, ανακοινώθηκε η απόκτησή του από τον Άρη. Οι ανακοίνωση αποχώρησης όμως των Κώστα Κελέση, Μιχάλη Μουντζούρη δεν ήταν κάτι αναμενόμενο. Τουλάχιστον για τον δεύτερο, ο οποίος είχε μια γεμάτη χρονιά προσφέροντας πολλά στο δημιουργικό κομμάτι αλλά και στο εκτελεστικό…
Ο Κώστας Κελέσης πρόλαβε να αγωνιστεί πάνω από 20 φορές στο πρωτάθλημα, ενώ σημείωσε και 4 τέρματα. Ο Μουντζούρης πράγματι, είχε πολύ λιγότερες συμμετοχές. Όλοι τους ωστόσο αποχώρησαν από την ομάδα της Σοχώρας. «Επόμενο ήταν» θα πει κάποιος γιατί, σε μια ομάδα που ετοιμάζεται για την «αλλαγή», η οποία έχει πραγματοποιήσει ήδη 4 μεταγραφές, κάποιοι παίκτες ταυτόχρονα θα πρέπει να φύγουν για να παραμείνει ένα ρόστερ της τάξης των 24 ποδοσφαιριστών.
Όπως και να έχει, η ανακοίνωση από τον Αστέρα γνωστοποίησε τις τρεις αποχωρήσεις ποδοσφαιριστών με τα ακόλουθα λόγια: «Το Δ.Σ. του Α.Ο.Ν. Αστέρα Ρεθύμνου ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Χατζηάδη Παύλο, Κελέση Κωνσταντίνο και Μουτζούρη Μιχαήλ. Τους ευχαριστεί για την προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχεται κάθε επιτυχία στην συνέχεια της καριέρας τους».