Ο Σύλλογος Ρεθυμνίων Μικρασιατών σε συνεργασία με το Σύλλογο Καλλιτεχνών κατARTι πραγματοποιούν πρόγραμμα αφήγησης και εικαστικών εργαστηρίων για παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας με θέμα: «Ταξίδι στον κόσμο με το μαγικό χαλί» με την Μαρία Τσουκνάκη, εικαστικό-θεατρολόγο-αφηγήτρια.
Το πρόγραμμα θα γίνεται κάθε Σάββατο 11:00 με 12:30 το πρωί στην έδρα του συλλόγου Μικρασιατών Μελχισεδέκ 14-16 και Γοβατζιδάκη γωνία από το Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018.
Πρόκειται για μια εικαστική περιήγηση για παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας (4 ετών έως 10) μέσα από μύθους και παραμύθια από τις 7 ηπείρους της γης.
Πληροφορίες- κρατήσεις θέσεων στο 6946269347.