Με τους περισσότερους από τους γνωστούς «μονομάχους» να προετοιμάζονται, να «σιδερώνουν» εμφανίσεις και να δημιουργούν φιλοδοξίες και στόχους το νέο εργασιακό πρωτάθλημα άνοιξε την αυλαία του. Όχι αγωνιστικά, αλλά τουλάχιστον… προαγωνιστικά. Με τις κληρώσεις για τα τρία πρωταθλήματά της, η διοργάνωση των… εργαζομένων γράφει τον «πρόλογο» της για την νέα αγωνιστική περίοδο.
Από «φωτογράφους», μέχρι καφετέριες και από «πανεπιστημιακούς» μέχρι και δικηγόρους, μηχανικούς και γιατρούς. Από όλα θα έχει και πάλι ο «μπαξές» του Εργασιακού πρωταθλήματος της πορτοκαλί μπάλας.
Πάμε όμως να δούμε τα προγράμματα των τριών κατηγοριών των έμπειρων και μη αγοριών και κοριτσιών που ίσως δεν έχουν τον χρόνο και την δυνατότητα για μια πιο επίσημη ενεργή δραστηριότητα, όμως τα γήπεδα για εκείνους και εκείνες θα αποτελούν πάντα το δεύτερο «σπίτι» τους.
Α1 Κατηγορία του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019.
Οι ομάδες που θα μετέχουν στην φετινή διοργάνωση είναι: 1. Πανεπιστήμιο, 2. Photoέκφραση, 3. Κούμοι Μαρμαροτεχνική, 4. Α.Ο.Σπηλιου B.C., 5. N.R.G. Sports Ρέθυμνο (πρώην Cretan Inox), 6. Εκπαιδευτικοί – Ιδ.Υπάλληλοι, 7. Φοιτητές, 8. Sailing experience, 9. Ελεύθεροι επαγγελματίες, 10. Haagen Dazs Rethymno BC, 11.Project Plus IKE (πρώην Mueblo Plus), 12.Xpress Copy.
To πρόγραμμα της Α1 για την 1η αγωνιστική σύμφωνα με την κλήρωση
1η Αγωνιστική – 13-14/10/2018
Photoέκφραση – Ελεύθεροι επαγγελματίες
Πανεπιστήμιο – Sailing Experience
Haagen Dazs BC – Project Plus ΙΚΕ
Xpress Copy – Κούμοι Μαρμαροτεχνική
Α.Ο.Σπηλίου B.C. – Φοιτητές
N.R.G. Sports Ρέθυμνο – Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι
Στον Α’ όμιλο της Α2 κατηγορίας οι ομάδες είναι:
1. Ιατροί, 2. Πυροσβεστική υπηρεσία, 3. Πολυμήχανο, 4. Platanos tours, 5. Πολυμήχανο, 6. Ραψωδία, 7. Klados tours, 8. Επιχειρηματίες και Ιδ. Υπάλληλοι, 9. Φοιτήτριες, 10. Λέσχη τραπεζικών υπαλλήλων Νομού Ρεθύμνης, 11. Οιωνός – Κ.Α.Ρ, 12. Πρωτοβάθμια.
Το πρόγραμμά τους να είναι:
1η Αγωνιστική – 6-7/10
Ιατροί – Πυροσβεστική
Πολυμήχανο – Platanos tours
ΤΕΕ Ρεθύμνου – Ραψωδία
Klados tours – Επιχειρηματίες και Ιδ. υπάλληλοι
Φοιτήτριες – Τράπεζες
Οιωνός/Κ.Α.Ρ. – Πρωτοβάθμια
Στον 2ο όμιλο της Α2 οι ομάδες που θα απαρτίζουν το γκρουπ είναι:
1. Δικηγορικός Σύλλογος Ρεθύμνου, 2. Macron store, 3. ΑΦΟΙ Ζουμπουλάκη, 4. L’etoile du sud, 5. Bueno hotel, 6. Νέοι επιχειρηματίες, 7. Wow! Parking (νέα ομάδα), 8. Olympic – Bonobo (πρώην Domek), 9. Χορευτές (πρώην Βρακοφόροι), 10. Ρακοδικείο (νέα ομάδα), 11. Think Villa.
To πρόγραμμα του Β’ ομίλου:
1η Αγωνιστική – 6-7/10
Δικηγόροι – Macron store
ΑΦΟΙ Ζουμπουλάκη – L’Etoile du sud
Bueno hotel – Νέοι επιχειρηματίες
Wow! Parking – Olympic/Bonobo
Χορευτές – Ρακοδικείο
Ρεπό: Think villa