Την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε (τηρώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα) στην αίθουσα εκδηλώσεων «Ν. Μαμαγκάκης»του Μουσικού Γυμνασίου Ρεθύμνου,το 1ο μουσικό πρωινό του 8ου κύκλου (2021-22).
Όπως σημειώνει η Διεύθυνση του σχολείου:«Η πραγματοποίηση της μαθητικής συναυλίας μετά από δύο χρόνια -λόγω της πανδημίας – σηματοδοτεί την επιστροφή του σχολείου μας σε δραστηριότητες που αποπνέουν αισιοδοξία και ελπίδα για το μέλλον» .