Το θέατρο σκιών «Αθανασίου» θα παρουσιάσει στο Ρέθυμνο την παράσταση «Τα Χριστούγεννα του Καραγκιόζη», το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου, στον κινηματογράφο «Cineland Παντελής».
Ο Χατζηαβάτης συστήνει ως υπηρέτη τον Καραγκιόζη στον άρχοντα Δημητράκη. Ο γερο-Δημητράκης δύστροπος και σκληρός διώχνει τους πάντες από γύρω του κι ενώ ο Καραγκιόζης προσπαθεί να τον βοηθήσει βρίσκει διαρκώς τον μπελά του. Ώσπου έρχεται το πνεύμα των Χριστουγέννων για να θυμίσει στον φιλάργυρο γερο-Δημητράκη την αξία της αγάπης και να διώξει τους καλικάντζαρους…
Μικροί και μεγάλοι θα διασκεδάσουν με τις περιπέτειες του αγαπημένου Καραγκιόζη.
Ώρες παραστάσεων: 16.00 και 17.30.
Τιμή εισιτηρίου: 5€, δώρο σε κάθε παιδί.
Πληροφορίες: 6972717187.