Κάπου εδώ ολοκληρώνεται μια ακόμη ποδοσφαιρική σεζόν για τη Σχολή Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Ρεθύμνου. Αυτή την Παρασκευή στις 19.00, οι υπεύθυνοι της σχολής έχουν ετοιμάσει τα πάντα για την τελετή λήξης.
Κι επειδή πάντοτε κρύβονται πολλές και ευχάριστες εκπλήξεις, το πρόγραμμα τελετής έχει ως εξής:
– Τα παιδιά θα πάρουν διπλώματα από τους επικεφαλής της Σχολής.
– Θα απονεμηθεί το πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ10 του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ρεθύμνου στα παιδιά του Ολυμπιακού.
– Ειδική βράβευση θα γίνει σε ποδοσφαιριστές της Σχολής που αγωνίζονται σε επαγγελματικές ομάδες και συγκεκριμένα στους: Μανώλη Φραγκιαδάκη (Αστέρας Τρίπολης), Νίκο Ανωμεριανάκη (Πλατανιάς Χανίων), Νίκο Χατζηκωνσταντινου (ΟΦΗ), Γιάννη Σπυριδάκη (ΟΦΗ), Μιχάλη Μπερικάκη (ΟΦΗ), Νίκο Γύπαρη (MVP Μάχης Κρήτης), Γρηγόρη Χνάρη (ΠΑΟΚ), Γιάννη Μανωλιουδη (ΠΑΟΚ).
Τέλος, οι υπεύθυνοι του Ολυμπιακού θα αναλύσουν τις νέες μεθόδους αξιολόγησης των ποδοσφαιριστών από την Κεντρική Ακαδημία, καθώς και τον ρόλο και την φιλοσοφία των προπονητών.