Ολοκληρώθηκε το 2ο Διεθνές Τουρνουά Τένις Βετεράνων, Agkali Retirement Homes Tournament, το οποίο διοργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου (ΟΑΡ) σε συνεργασία με την Διεθνή Ομοσπονδία Τένις (ITF), την Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Αντισφαίρισης (ΕΦΟΑ) και τον Σύλλογο Βετεράνων Αντισφαίρισης Ελλάδας (ΣΒΑΕ).
Στο τουρνουά αγωνίστηκαν αθλητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό, αλλά η συμμετοχή δεν έφτασε τα περυσινά επίπεδα. Ταυτόχρονα διεξάγονταν αρκετά τουρνουά και δη το Κύπελλο Ελλάδος Βετεράνων και το Παγκρήτιο Τουρνουά της Ιεράπετρας.
Το επίπεδο των αναμετρήσεων ήταν υψηλό και η δράση περιελάμβανε τις παρακάτω κατηγορίες: μονά ανδρών 35+, 40+, 45+, 55+ και στα διπλά ανδρών 35+ και 45+. Οι συμμετέχοντες απήλαυσαν τις ανέσεις και τη φιλοξενία του Ρεθεμνιώτικου Ομίλου, ανανεώνοντας το ραντεβού για το επόμενο τουρνουά.
Ο ΟΑΡ εξέδωσε την ακόλουθη ευχαριστήρια ανακοίνωση: «Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου θα ήθελε να ευχαριστήσει την επιδιαιτητή των αγώνων Πέννυ Βαβίτσα, για την άριστη συνεργασία που είχε με τον όμιλο, καθώς και όλους όσους βοήθησαν στη διεξαγωγή του τουρνουά».
Τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία
Μονά Ανδρών 35+
1ος Βασίλας Χάρης
2ος Thomas Javor
Μονά Ανδρών 40+
1ος Τενέντες Χρήστος
2ος Γαλερός Σταύρος
Μονά Ανδρών 45+
1ος Μπόγρης Κωνσταντίνος
2ος Κοτσώνας Παναγιώτης
Μονά Ανδρών 55+
1ος Λαλιώτης Αντώνης
2ος Τσατσάκης Άρης
Διπλά Ανδρών 35+
1οι Βασίλας Χάρης-Μπόγρης Κωνσταντίνος
2οι Ντινόπουλος Αχιλλέας-Βασιλάκης Βαγγέλης
Διπλά Ανδρών 45+
1οι Λαλιώτης Αντώνης-Ανυφαντάκης Μιχάλης
2οι Λυρής Γιώργος-Λαγουδάκης Σταύρος