«Δημιουργικό καλοκαίρι στη χώρα του Τζεπέτο»
Το Καλλιτεχνικό Θερινό Εργαστήρι, «Δημιουργικό καλοκαίρι στη χώρα… του Τζεπέτο», προσκαλεί το κοινό στη γιορτή λήξης του θερινού εργαστηρίου, την Κυριακή 2 Αυγούστου στις 19:00 μ.μ., με Έκθεση Εικαστικών Έργων και παρουσίαση 11λεπτου θεατρικού δρώμενου με τίτλο «Το χρώμα του δέρματος», που επιμελήθηκαν οι εμψυχώτριες Ελεάννα Αποστολάκη, Στέλλα Δρυγιαννάκη και Μαρία Θεοδώρου μαζί με τους μικρούς μαθητές του εργαστηρίου.
Μια γιορτή για όσους έχουν και για όσους δεν έχουν παιδιά, για όσους πιστεύουν στα παιδιά και για όσους δεν αρνήθηκαν ποτέ πως παραμένουν παιδιά.
Η γιορτή θα πραγματοποιηθεί στον Πολιτιστικό Χώρο Τζεπέτο – Καφέ Παιχνιδοθήκη Καλούμπα (Κατεχάκη και Χειμάρρας, πεζόδρομος Φορτέτζας).
Είσοδος ελεύθερη.