Τηλεσυνεδρίαση για τα θέματα της επικαιρότητας με κυρίαρχο ζήτημα τον κορονοϊό πραγματοποίησε η δημοτική παράταξη «Οι πολίτες μπροστά – Ένας δήμος για όλους».
Σε σχετική ανακοίνωση της αναφέρει: «Είναι γνωστό ότι την περίοδο που διανύουμε οι περισσότεροι δημόσιοι και ιδιωτικοί φορείς, οι οποίοι θέλοντας να προσαρμοστούν στα μέτρα, να συμβαδίσουν με τα σημεία των καιρών και να προλάβουν τις εξελίξεις που διαμορφώνονται με ταχύ ρυθμό, χρησιμοποιούν κατά κόρον την τεχνολογία για τις δραστηριότητές τους.
Προκειμένου οι διαδικασίες και οι επαφές να μην σταματήσουν ενόψει των περιοριστικών μέτρων που έχουν τεθεί, η παράταξη «Οι πολίτες μπροστά – Ένας δήμος για όλους» πραγματοποίησε με τη χρήση της τεχνολογίας τηλεσυνεδρίαση, η οποία σε πρώτη φάση έγινε δοκιμαστικά. Η ηλεκτρονική συνεδρίαση πραγματοποιήθηκε με 6 συνολικά μέλη της παράταξης, μαζί με τους δύο δημοτικούς συμβούλους και συζητήθηκαν με επιτυχία αρκετά θέματα της τοπικής κοινωνίας με το σημαντικότερο αυτών να είναι φυσικά το θέμα του Covid 19 το οποίο σήμερα μονοπωλεί το ενδιαφέρον όλων.
Σε δεύτερη φάση θα πραγματοποιηθούν κι άλλες παρόμοιες τηλεσυνεδριάσεις στις οποίες θα προσκληθούν όσα μέλη της παράταξης εκδηλώσουν ενδιαφέρον να την παρακολουθήσουν.
Υπενθυμίζουμε το mail της παράταξης, oipolitesmprosta@hotmail.com για οποιαδήποτε επικοινωνία».
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...