Όλα είναι έτοιμα για την πρώτη σέντρα του 5ου τουρνουά Αμαριώτικου ποδοσφαίρου. Συνολικά 9 ομάδες θα συμμετάσχουν στη διοργάνωση και είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους. Στον Α’ όμιλο βρίσκονται οι Σύβριτος, Μέρωνας, Άνω Μέρος, Πετροχώρι, Φουρφουράς και στον Β’ οι Μικτή Αμπαδιάς, Λοχριά, Νίθαυρη και Πλατάνια.
Η πρεμιέρα είναι προγραμματισμένη τη Δευτέρα 11 Ιουλίου και το μενού περιλαμβάνει 3 παιχνίδια. Στις 17:30 το Σύβριτος -Μέρωνας, στις 18:30 το Μικτή Αμπαδιάς Λοχριά και στις 19:30 το Άνω Μέρος- Πετροχώρι.