Επιστροφή στις εντός έδρας υποχρεώσεις για το Ρέθυμνο Futsal και δη σε αυτές του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Οι Ρεθεμνιώτες υποδέχονται το Σάββατο, στις 12:00 στο «Μελίνα Μερκούρη», την Αναγέννηση Θρακομακεδόνων και ο στόχος τους είναι η νίκη και η παραμονή στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα του Αντώνη Πλατή έχει αφήσει πίσω της τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου Ελλάδος, αλλά κράτησε την προσπάθεια απέναντι στον Μινώταυρο, που είναι ομάδα Α’ κατηγορίας. Πλέον στρέφει την προσοχή της στις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος, αρχής γενομένης από το ματς του Σαββάτου απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα.
Από ‘κει και πέρα, οι Ρεθεμνιώτες θα προετοιμαστούν και για το μεγάλο εντός έδρας ματς της 16ης αγωνιστικής (πιθανότατα στις 5 Μαρτίου), όταν και θα υποδεχτούν τον 3ο της βαθμολογίας, Ιπποκράτη 2015.