Ακόμη οι μικροί μας φίλοι έγιναν ζαχαροπλάστες φτιάχνοντας τα δικά τους γλυκίσματα, όπως ο Ζαχαρούλης στην μπισκοτοχώρα. Αναγκαία πινελιά φυσικά γι’ αυτήν την γιορτινή ατμόσφαιρα ήταν τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια και τα κάλαντα που ακούστηκαν από τα μορμολάκια!!
Όλοι υποδέχτηκαν με πολύ ενθουσιασμό και αγωνία τον Αϊ-Βασίλη. Όλοι οι μικροί μας φίλοι πήραν δωράκια γιατί όπως εκμυστηρεύτηκαν στον γέρο Άγιο Βασίλη ήταν καλά παιδιά γι’ αυτό και αξίζουν ένα δώρο. Δώσαμε ευχές για χαρούμενες γιορτές κι έτσι ολοκληρώσαμε την φετινή μας γιορτούλα! Και του χρόνου με υγεία! Καλά Χριστούγεννα και Χρόνια Πολλά!!
Παιδικός Σταθμός «Μορμόλης»