Μία ακόμα αγωνιστική χρονιά έφτασε στο τέλος της για τις ομάδες βόλεϊ του ΟΠΕΡ και το ρεθεμνιώτικο σωματείο εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση, ευχαριστώντας όλους αυτούς που βοήθησαν για να επιτευχθούν οι στόχοι και παράλληλα να ολοκληρωθεί με επιτυχία η φετινή σεζόν.
Η ανακοίνωση του ΟΠΕΡ αναφέρει χαρακτηριστικά:
«Στο τέλος μιας αγωνιστικής περιόδου αισθανόμαστε όλοι εμείς στον Ο.ΠΕ.Ρ. (Διοίκηση – Προπονητικό team – Αθλητές-τριες) την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλους εκείνους που στάθηκαν δίπλα μας, και συνέβαλαν στις μεγάλες και μικρές επιτυχίες των αγωνιστικών τμημάτων μας.
Τον Μέγα χορηγό της ομάδας μας: Την μεγαλύτερη εταιρεία της Ελλάδος, την «ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ ΕΛΛΑΣ» και ιδιαίτερα τον Ρεθεμνιώτη πρόεδρό της κ. Βαρδή Ι. Βαρδινογιάννη.
Τους Χρυσούς χορηγούς μας: AVIN OIL και CORAL GAS και τον πρόεδρό της κ. Ιωάννη Β. Βαρδινογιάννη.
Τον Χρυσό χορηγό μας και χορηγό μεταφοράς των ομάδων μας, ANEK LINES και BLUE STAR και ιδιαίτερα τον πρόεδρό της ANEK LINES και διευθύνων σύμβουλο της κ. Ιωάννη Ι. Βαρδινογιάννη.
Toν Χρυσό χορηγό μας: CYGLON HELLAS.
Τους Υποστηρικτές μας: Εταιρεία Geterig Γευσίνους, Γυμναστήριο ΟCEAN, Ταβέρνα Δαβαρίας, Αρτοποιία Ζαχαροπλαστική Νίκος Αποστολάκης.
Τους φορείς της πόλης μας:
Αντιπεριφέρεια Ρεθύμνου και την αντιπεριφερειάρχη κα. Λιονή Μαίρη.
Δήμο Ρεθύμνου και τον δήμαρχο του κ. Μαρινάκη Γεώργιο.
Επιμελητήριο Ρεθύμνου και τον πρόεδρο του κ. Γιακουμάκη Γεώργιο.
Την Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοιν. Μέριμνας ΠΕ Ρεθύμνης.
Την Αστυνομική Διεύθυνση Ρεθύμνου για την άριστη συνεργασία μας.
Την Διοίκηση του Δημοτικού Κλειστού Γυμναστηρίου και το προσωπικό του, που μας φιλοξένησε στους αγώνες όσο και τις προπονήσεις.
Το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών Ρεθύμνου, για την βοήθειά τους.
Τους γιατρούς μας, Γαϊτάνης Ιωάννης Ορθοπεδικό, Φουρναράκης Γεώργιος Καρδιολόγο.
Τους συμπολίτες μας επιχειρηματίες που συνέβαλαν οικονομικά και υλικά στην προσπάθεια αυτή και όλους τους διαφημιζόμενους του Σωματείου μας στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη.
Τα τοπικά έντυπα Μ.Μ.Ε και ειδικότερα της εφημερίδες Ρεθεμνιώτικα Νέα, Κρητική επιθεώρηση, Ρέθεμνος, που όλη την χρονιά πρόβαλαν και έκαναν γνωστή στο ευρύ κοινό την προσπάθειά μας αυτή, συμβάλλοντας με αυτό το τρόπο στο αγκάλιασμα από τους συμπολίτες φιλάθλους του βόλεϊ και όχι μόνο.
Τελειώνοντας, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους της πόλης μας, επώνυμους και ανώνυμους, που με τη συγκινητική τους παρουσία και την θερμή τους συμπαράσταση, στις καλές και δύσκολες στιγμές βοήθησαν την ομάδα μας και όλους εκείνους, φορείς, προσωπικότητες, σωματεία, απλούς πολίτες που έστειλαν συγχαρητήρια , και τιμούν το σωματείο μας με διάφορες εκδηλώσεις.
Θα θέλαμε τέλος να αφιερώσουμε τις επιτυχίες, των ομάδων του σωματείου μας, σε όλους εκείνους που πιστεύουν σε αυτή τη προσπάθεια και στάθηκαν δίπλα μας την δύσκολη σεζόν η οποία πέρασε.
Εμείς σας υποσχόμαστε, έχοντας τις εμπειρίες που χρειάζονται, η προσπάθειά μας να συνεχιστεί με στόχους και με την βοήθεια όλων σας, για να βλέπουμε τα παιδιά του Ρεθύμνου και όχι μόνο να έχουν μια υγιή στέγη για τον αθλητισμό τους (αυτό προσπαθήσουμε και κάνουμε καλύτερα τώρα και 25 χρόνια στο Ρέθυμνο), καθώς επίσης το Ρέθυμνό μας ψηλά στον αθλητικό χάρτη, ταξιδεύοντάς το τώρα και 19 χρόνια μέσω των Εθνικών Κατηγοριών σε όλα τα μέρη της Ελλάδας μας».