Όλα τα «φώτα» της 10ης αγωνιστικής στρέφονται στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής, ανάμεσα στον πρωτοπόρο Άρη, που έχει το απόλυτο 9Χ9 και στον δεύτερο Ρεθυμνιακό.
Πολλά θα εξαρτηθούν για τον 51ο τίτλο, από την έκβαση του αγώνα των Μισιρίων, που αναμένεται να έχει ρεκόρ θεατών στο τοπικό.
Όμως το πρόγραμμα περιλαμβάνει ακόμη άλλα επτά ενδιαφέροντα παιχνίδια, όπως του Περάματος-ΟΦΑ, Σπηλίου-Λιβαδίων και Ψηλορείτη-Ποσειδώνα.
Στη β’ κατηγορία ο ΠΑΟ Αλφά έχει το ρεπό του, ενώ Ρούστικα και Κάλυβος αγωνίζονται στις έδρες τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Η 10η αγωνιστική Α’ τοπικού
Σάββατο 30-11-13 (ώρα 15:00)
Γ. Επισκοπής Επισκοπή Β’-Μελιδόνι
Γ. Ρεθύμνου Αστέρας-Αετός
Γ. Περάματος Πέραμα-ΟΦΑ
Κυριακή 1-12-13 (ώρα 15:00)
Γ. Μισιρίων (11:00) ΑΓΟΔΑ-Γαράζο
Γ. Μισιρίων Άρης-Ρεθυμνιακός
Γ. Ασή Γωνιάς Ασή Γωνιά-Δόξα
Γ. Σπηλίου Σπήλι-Λιβάδια
Γ. Φουρφουρά Ψηλορείτης-Ποσειδώνας
Βαθμολογία Α’ τοπικού
(Σε 9 αγώνες)
1) Άρης 27 23-3
2) Ρεθυμνιακός 20 26-4
3) Σπήλι 17 23-12
4) Πέραμα 16 21-10
– ΟΦΑ 16 20-6
– Ψηλορείτης 16 14-7
7) Δόξα 15 18-11
8) Ποσειδώνας 11 8-11
– Λιβάδια 11 14-15
10) Αστέρας 10 11-13
– Αετός 10 15-19
– Ασή Γωνιά 10 11-17
– Μελιδόνι 10 13-21
14) Γαράζο 5 14-17
15) Επισκοπή Β’ 3 7-36
16) ΑΓΟΔΑ 0 3-39
Η 8η αγωνιστική Β’ τοπικού
Σάββατο 30-11-2013 (Ώρα 15:00)
Γ. Ρουστίκων Ρούστικα-Πάνορμο
Γ. Ατσιποπούλου Μαργαρίτες-Φοίνικας
Γ. Σπηλίου Μέλαμπες-ΕΑΠ
Γ. Καλύβου Κάλυβος-Απόλλωνας
Πηγή-Καλονύκτι 3-0 (α.α)
Ρεπό ΠΑΟ Αλφά
Βαθμολογία Β’ τοπικού
(Σε 7 αγώνες)
1. ΠΑΟ Αλφά 16
– Ρούστικα 16
3. Κάλυβος 13
4. Απόλλωνας 10
– Φοίνικας 10
6. Πηγή 9
7. Μαργαρίτες 8
8. ΕΑΠ 7
9. Πάνορμο 5
10. Μέλαμπες 4
11. Καλονύκτι –
Σημείωση: Αλφά, Ρούστικα, Πάνορμο δεν έχουν κάνει το ρεπό τους.
Το Σαββατοκύριακο πρωτάθλημα Νέων και Προπαίδων
5η αγωνιστική Νέων (Γεννηθέντες 1998-99)
Σάββατο 30-11-13
Γ. Ρεθύμνου 11:00 Πέραμα -Δόξα
Γ. Αρμένων 13:00 Σπήλι-Ρέθυμνο
Γ. Μισιρίων 11:00 Λιβάδια-ΟΦΑ
Γ. Περάματος 13:00 Άρης-Γαράζο
Κυριακή 1-12-13
Γ. Περάματος 11:00 Αστέρας Ρ. -Ζωνιανά
2η αγωνιστική Προπαίδων (Γεννηθέντες 2002-2003)
Γ. Καλογεράκη ΡΕΚΑΛ 1-Αστέρας1
Γ. Μισιρίων Άρης-ΕΑΠ
Γ. Ανυφαντάκης Ρέθυμνο 1-Σπήλι
Γ. Ρεθύμνου Ρεθυμνιακός-Αστέρας 2