Δεν πρόλαβε να αποχωρήσει από τον Άρη και ήδη ο Στέλιος Κοζανίδης φέρεται να έχει ένα-δυο καλές προτάσεις στα χέρια του προκειμένου να συνεχίσει εκεί την προπονητική του καριέρα.
Ο 44χρονος κόουτς, έναν χρόνο μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος Νέων στον Άρη και μετά τη φετινή του «πρεμιέρα» στη μεγάλη ομάδα, λύθηκε η συνεργασία με τον σύλλογο και πια, είναι ελεύθερος να επιλέξει εάν θέλει να μείνει για λίγο μακριά από την ενεργό δράση των πάγκων ή να συνεχίσει επιλέγοντας μία από τις δύο ή και τις τρεις προτάσεις που έχει.
Με την είδηση ότι, αποχώρησε από τον Άρη, άλλοι απόρησαν κι άλλοι έτριψαν τα χέρια τους από ικανοποίηση. Ο Στέλιος Κοζανίδης άλλωστε μόλις ξεκινάει να γεύεται τις γλυκές ή αλγεινές εμπειρίες που κρύβει ο πάγκος!
Πάντως, σύμφωνα με έγκυρες πηγές, κάποιες ομάδες από την περιοχή του Μυλοποτάμου έτρεξαν να του κάνουν πρόταση, ενώ υπάρχει κι άλλη μία ομάδα εντός πόλεως που φέρεται να του πρότεινε να ασχοληθεί σοβαρά.
Ο ίδιος δείχνει να το σκέφτεται γιατί αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να μπορεί να έχει προοπτική τόσο ο σύλλογος όσο φυσικά και ο ίδιος.