Τα ζουζούνια μας, με αφορμή το θέμα «Tο σταφύλι και τα προϊόντα του», είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν
από κοντά την διαδικασία παραγωγής της ρακής. Τα Μορμολάκια μας ευχαριστούν θερμά τον κύριο Τουτουντζιδάκη Γιάννη για την φιλοξενία μας στο ρακοκάζανό του και την ενδιαφέρουσα ενημέρωσή μας. Να ευχαριστήσουμε επίσης τον αστυνομικό κύριο Μανώλη Σαββάκη, για την εκπλήρωση της επιθυμίας των παιδιών που τόσο ανυπομονούσαν γι’ αυτή την συνάντηση. Η επίσκεψή του στον χώρο μας, προκάλεσε ενθουσιασμό στα Μορμολάκια με τον παραστατικό του τρόπο και με τις οδηγίες που μας έδωσε για την κυκλοφοριακή αγωγή! Οι μικροί μας φίλοι θα κινούνται με ασφάλεια τόσο σαν πεζοί όσο κ σαν οδηγοί ποδηλάτες, γνωρίζοντας τα σήματα και τους κανόνες του κύριου Κ.Ο.Κ!
![](/uploads/news/16-10-2013/DOC.20131015.255595.6.jpg)
Ο κύριος Αγγελιδάκης Δέλλας μας πρόσφερε την χαρά να ψυχαγωγηθούμε με το τουριστικό τρενάκι στην πόλη μας και τον ευχαριστούμε γι’ αυτήν την θαυμάσια βόλτα. Οι συνεργασία μας με εξωτερικούς φορείς καθώς και οι εκδρομές που πραγματοποιούμε συχνά, οδηγούν σε μια αποτελεσματικότερη διαπαιδαγώγηση. Τέλος, ευχόμαστε «Καλή σχολική χρονιά» σε όλους τους μικρούς μας φίλους!
Παιδικός Σταθμός «Μορμόλης»