Ο επίσημος ΑΟ Χανιά ανακοίνωσε ότι η τιμή εισιτήριου θα είναι στα 5 ευρώ για τους φιλάθλους που θέλουν να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση στο γήπεδο Περιβολίων.
Πιο αναλυτικά η ανακοίνωση του ΑΟΧ:
«Η ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Χανιά φιλοξενεί το Σάββατο (31/8) στις 17:00 την Επισκοπή σε φιλικό προετοιμασίας που θα γίνει στο Δημοτικό γήπεδο Περιβολίων. Τιμή εισόδου-ενίσχυση της ομάδας 5 ευρώ».
Σε όλα τα βρήκε η διοίκηση του Ολυμπιακού Βόλου με τον Παπανικόλα και έτσι ο πρώην αμυντικός της Προοδευτικής θα ανηφορίσει για την πόλη της Θεσσαλίας επιδιώκοντας, τι άλλο, εκτός από το πρωτάθλημα…
Ο παίκτης είχε απασχολήσει και στο παρελθόν την βολιώτικη ομάδα όμως τότε, η μεταγραφή δεν είχε προχωρήσει, καθώς ο παίκτης δεν ήταν ελεύθερος από την Προοδευτική.
Ο Παπανικόλας θα ξεκινήσει άμεσα προπονήσεις και θα υπογράψει -ίσως και σήμερα- συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας.
Ο Παπανικόλας πέρυσι στην Προοδευτική έπαιξε στα 20 από τα 22 παιχνίδια του πρωταθλήματος, ενώ την προηγούμενη περίοδο (2011-12) είχε παίξει σε 19 παιχνίδια με την Προοδευτική.
Το κακό γήπεδο του Βύζαντα ήταν η κύρια αιτία, όπου δεν έγινε το προγραμματισμένο φιλικό με την ομάδα της Πεύκης. Αυτό υποστήριξαν οι υπεύθυνοι της ομάδας των βορείων προαστίων με τους ομολόγους τους στον Βύζαντα να γίνονται ανάστατοι.
Στο μεταξύ, η ομάδα των Μεγάρων φρόντισε να ανακοινώσει δύο ονόματα ποδοσφαιριστών που από τη νέα σεζόν θα φορούν τη φανέλα της. Πρόκειται για τους Δημόπουλο και Μούζο.
Ο πρώτος είναι 21 χρονών και αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα και ο δεύτερος είναι 20 ετών και παίζει στο κέντρο.