Επιτυχιών συνέχεια για την ανδρική ομάδα του ΟΠΕΡ. Οι Ρεθεμνιώτες επικράτησαν με 3-0 σετ (25-20, 25-17, 25-22) του Ιωνικού, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί τους στον 1ο όμιλο της Α2 Εθνικής κατηγορίας.
Η ομάδα του Γιώργου Σταυρόπουλου δεν δυσκολεύτηκε να κατακτήσει τα δύο πρώτα σετ (25-20, 25-17). Το 3ο ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκειά του. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν, ενώ δεν έλειψαν και οι εναλλαγές. Το τελικό 25-22 βρήκε τους Ρεθεμνιώτες να πανηγυρίζουν το τρίποντο, χωρίς να έχουν επηρεαστεί αγωνιστικά από την διακοπή του πρωταθλήματος.
Τα σετ: 25-20, 25-17, 25-22.
ΟΠΕΡ (Γιώργος Σταυρόπουλος): Λαδάκης, Μπονατάκης, Κόκκινος, Μονιάκης, Παλιουδάκης, Τεφτσής – λ. / Λεμπιδάκης, Γλυνιαδάκης, Μαρκίδης, Καραμιχάλης.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλιόπουλος): Γιαννόπουλος, Νικητάκης, Κάλφας, Οικονόμου, Κουμιώτης, Ρεμούνδος, Ζαγγάνας – λ. / Κατσακούπας.