Η έλευση του Μιχάλη Φραντζεσκάκη στο Γεράνι, φαίνεται πως «άνοιξε για τα καλά την όρεξη» στους διοικούντες αλλά και σ’ όλους τους ενδιαφερόμενους που το σκέφτονταν να μεταγραφούν στην ομάδα του Ποσειδώνα.
Φαίνεται επίσης πως, το κλίμα που δημιουργήθηκε ήταν το πλέον ιδανικό, κι έτσι οι άνθρωποι της ομάδας κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους προκειμένου να ενισχύσουν τον Ποσειδώνα όσο πιο πολύ γίνεται για να πάψει να βρίσκεται από τη μέση και κάτω στη βαθμολογία.
Τρεις ποδοσφαιριστές λοιπόν έκαναν «δικούς τους» οι Γερανιώτες, οι οποίοι αναμένεται να βοηθήσουν και μάλιστα, άμεσα την ομάδα του χωριού, αφού θα δώσουν το «παρών» στο ματς της Κυριακής με αντίπαλο τον Ρεθυμνιακό.
Πρόκειται για τον Γιώργο Μαγριπλή, τον Γιώργο Παππά και τον Σταύρο Βασιλείου.
Ο ένας εκ των τριών, γνωρίζει πολύ καλά το τοπικό πρωτάθλημα του νομού κι αυτός δεν είναι άλλος από τον Γιώργο Μαγριπλή που έχει αγωνιστεί στο παρελθόν στη Φλόγα Ρουστίκων. Ο Μαγριπλής αγωνίζεται ως επιθετικός χαφ, ενώ έχει περάσει από εξαιρετικές ομάδες στο παρελθόν όπως, οι Ερασιτέχνες ΑΕΚ, ο Ιωνικός (Β’ Εθνική), ο Απόλλων Περιστερίου, ο Αίμος Πετρούπολης, ο Ηρακλής Πετρούπολης και όπως προαναφέραμε, η Φλόγα Ρουστίκων.
Επίσης, ο 23χρονος Γιώργος Παπάς που είναι φύσει και θέσει αμυντικός χαφ, έχει θητεύσει στο παρελθόν στην ΑΕ Καματερού.
Τέλος, Σταύρος Βασιλείου είναι 20 χρονών και προέρχεται από τον Αστέρα Νέου Περιβολίου, ομάδα που βρίσκεται στη Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.