Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής στην περιοχή Μισίρια Ρεθύμνου, στο ύψος που βρίσκεται η διασταύρωση στην οδό Μάχης Κρήτης. Πιο συγκεκριμένα, στις 23.00 το βράδυ περίπου δυο αυτοκίνητα συγκρούστηκαν μεταξύ τους, με αποτέλεσμα το ένα να ξεφύγει από την πορεία του και να προσκρούσει στην πρόσοψη καταστήματος εστίασης. Σύμφωνα με πληροφορίες, δεν υπήρξε τραυματισμός, παρά μόνον υλικές ζημιές, καθώς εκτός από το αυτοκίνητο, από τη σύγκρουση δεν «γλύτωσαν» τα τραπεζοκαθίσματα του καταστήματος.
Κάτοικοι και επαγγελματίες των Περιβολίων-Μισιρίων αναστατώθηκαν από το περιστατικό και όπως σημειώνουν οι ίδιοι στα «Ρ.Ν.» ήταν θέμα χρόνου να συμβεί ένα ατύχημα που θα είχε αυτή την κατάληξη, καθώς στην περιοχή έχει αφαιρεθεί η νησίδα από το οδόστρωμα ενώ δεν υπάρχουν σήμανση και φανάρια.