Το πεντάλ έχει αρχίσει να μπαίνει με δυναμικό τρόπο στην ζωή μας. Όχι μόνο για άθληση ή ψυχαγωγία αλλά και χωρίς υπερβολή, σαν τρόπος ζωής. Και δεν θα μπορούσε να αποτελέσει καλύτερη αφορμή για όλους εκείνους που αποτελούν δύσπιστοι ή απλά μεταφέρουν την τελική απόφαση από μέρα σε μέρα, η τελική θέση που κατέλαβε ο Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος του Ρεθύμνου με την ολοκλήρωση του αγωνιστικού 2018. Ο ΠΑΣ Ρεθύμνου «Άτλας» έχει κάθε λόγο να νιώθει ιδιαίτερη ικανοποίηση για την 12η θέση που κατέλαβε στην Πανελλήνια κατάταξη, αλλά και με την δύναμη και την ψυχολογία που του προσφέρει το επιστέγασμα της προσπάθειας των νεαρών αθλητών και αθλητριών του να θέτει το ίδιο φιλόδοξους στόχους για το 2019.
Οι Ρεθεμνιώτες των πεντάλ βρέθηκαν πίσω από συλλόγους με σημαντική ιστορία στην ποδηλασία, όπως ο Τάλως, η Λάρισα και ο Κρόνος Νίκαιας, ή σωματεία που φέρουν «βαρύ όνομα», όπως ο ΠΑΟΚ, όμως η παρουσία τους στους φετινούς αγώνες, αλλά και τα επιτεύγματα τους, τους δίνει το έναυσμα να πετύχουν με το ίδιο πάθος περισσότερα πράγματα την νέα χρονιά.
Γ.Μ.