Την… επόμενη μέρα προετοιμάζουν οι διοικούντες της Ακαδημίας. Επόμενη μέρα που θα την βρει ξανά στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚ και όχι στη Γ’ Εθνική κατηγορία, μιας και δεν δήλωσε συμμετοχή. Ο άνθρωπος που την καθοδήγησε τα τελευταία 3 χρόνια, ο Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης, αποτελεί παρελθόν και όπως είναι λογικό το θέμα του διαδόχου του είναι «καυτό».
Ένας από τους υποψηφίους για να αναλάβουν την τεχνική ηγεσία της Ακαδημίας είναι ο Γιώργος Παπαδογιαννάκης, που ήδη φέρεται να έχει δεχτεί μία κρούση από τους ανθρώπους της ομάδας. Ο έμπειρος αθλητής ήταν μέλος της περυσινής ομάδας και απομένει να δούμε αν θα κρεμάσει τα παπούτσια του και… πιάσει το πινακάκι.