Ένας άκρως δημιουργικός μήνας ολοκληρώνεται για τον ΣΔΥΡ σήμερα. Τα μέλη του φρόντισαν για μία ακόμη φορά να δώσουν το παρών στις διοργανώσεις -όπου αυτό ήταν επιτρεπτό- και μάλιστα να μπορέσουν να διακριθούν μέσα απ’ αυτές.
Αρχής γενομένης από τον 4ο Αγώνα Δρόμου 11 χιλιομέτρων «Ράμνους- Γραμματικό» με το μέλος Πάνο Βρόντο να συμμετέχει και να καταλαμβάνει την 168η θέση ανάμεσα σε 261 συμμετέχοντες με χρόνο 1:15:32”.
Ένας άλλος δρομέας, ο Γιάννης Βραβορίτης έλαβε μέρος σε δύο αγώνες. Την Καθαρά Δευτέρα έτρεξε στον Αγώνα 5 χιλιομέτρων «Κούλουμα στην Μονή Βιδιανής Λασιθίου», όπου κατέλαβε την 24η θέση με χρόνο 30’10” και την Κυριακή συμμετείχε στον 14ο Πανελλήνιο αγώνα 100χλμ. και 8ο αγώνα 50 χιλιομέτρων Ψάθα-Αλεποχώρι με συμμετοχή στα 50 χιλιόμετρα όπου και τερμάτισε με επιτυχία σε αυτόν τον επίπονο αγώνα με τις πολύ δυσμενείς καιρικές συνθήκες να μετουσιώνουν την προσπάθειά του σε μια μικρή «οδύσσεια». Παρ’ όλα αυτά, κατάφερε να τερματίσει στην 53 θέση με χρόνο 6 ώρες 59 λεπτά και 54 δεύτερα επιβεβαιώνοντας ότι το σθένος και επιμονή μπορούν να κερδίσουν καθετί εμπόδιο που μπορεί να μπει στο διάβα μας.