Τριήμερο Φεστιβαλάκι Κινηματογράφου
Συνεχίζεται σήμερα και αύριο το τριήμερο Φεστιβαλάκι Τουρκικού Κινηματογράφου που διοργανώνει ο Φοιτητικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Δρόμοι της Ανατολής» και πραγματοποιείται στο Στέκι των Πολιτιστικών Ομάδων (Νικ. Φωκά 82, Παλιά Πόλη).
Θα προβληθούν οι παρακάτω πολυβραβευμένες ταινίες:
Παρασκευή 27 Φεβρουαρίου στις 7:00 μ.μ., «Οι άνθρωποι του παππού μου», (2011) του Çağan Irmak και στις 9:00 μ.μ. «Η Διεθνής», (2006) του Muharrem Gülmez.
Σάββατο 28 Φεβρουαρίου στις 7:00 μ.μ., «Takva», (2006) του Özer Kızıltan και στις 9:00 μ.μ. «Βάρκες από καρπουζόφλουδες», (2004) του Ahmet Uluçay.
Όλες οι ταινίες προβάλλονται με ελληνικούς υπότιτλους.
Περισσότερες πληροφορίες στο μπλογκ των «Δρόμων της Ανατολής» (dromoianatolis.blogspot.com).