ΟΙ «ΚΥΑΝΟΛΕΥΚΟΙ» ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΕ 1-0, ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ
Φιλική νίκη της Επισκοπής επί της Α.Ε. Μυλοποτάμου
Με 1-0 επικράτησε η Επισκοπή στο φιλικό του ΔΑΚ Γάλλου απέναντι στην Α.Ε. Μυλοποτάμου. Οι «κυανόλευκοι» βρήκαν δίχτυα στο 22ο λεπτό με τον Γιώργο Βελονάκη, έκαναν το «2Χ2» στα φιλικά, αλλά αυτό λίγο απασχολεί τον Ράικο Γιάνγιανιν. Η ομάδα του χρειάζεται πάρα πολλή δουλειά για να είναι έτοιμη στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής, όποτε αυτή οριστεί.
Γενικότερα ήταν ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό, με αρκετές ευκαιρίες και φυσικά με πολλές δοκιμές από τους δύο προπονητές. Γιάνγιανιν και Πατεμτζής αποκόμισαν χρήσιμα συμπεράσματα, δοκίμασαν πρόσωπα και σχήματα, αλλά η δουλειά και η προσπάθεια συνεχίζεται και για τις δύο ομάδες.
Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 22ο λεπτό, όταν ο Σπανουδάκης πήρε την μπάλα από δεξιά, έκανε μια ωραία ατομική ενέργεια, πάσαρε στον Βελονάκη που βρισκόταν στο σημείο του πέναλτι, με τον τελευταίο να γράφει το 1-0.
Την αναμέτρηση επισκίασε, όμως, ο σοβαρός τραυματισμός του Ματαραγκάσι. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής τραυματίστηκε στο 2ο λεπτό, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για σοβαρή ζημιά. Αυτό θα φανεί οριστικά τις επόμενες ημέρες.
Τέλος, ο Ράικο Γιάνγιανιν παρέταξε την ομάδα του με τους Κελαϊδή, Μποτωνάκη, Μπάτα, Λαδιανό, Βλαβιανό, Μανωλακάκη, Μαραθιανό, Φοβάκη, Ρίντι, Σπανουδάκη και Βελονάκη. Επίσης, χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.