Παράσταση κουκλοθέατρου διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 13ου Δημοτικού Σχολείου, την Παρασκευή 13 Δεκέμβρη στις 7:00 το απόγευμα στο αμφιθέατρο του σχολείου (Κνωσσού 1 Μασταμπάς). Η παράσταση έχει τίτλο «Φλοξ, το κουτί και τα σύννεφα» και πραγματοποιείται από την ομάδα Φύρδην Μίγδην. Η τιμή του εισιτηρίου είναι 3 ευρώ ανά παιδί, τα αδέλφια 5 ευρώ, ενώ οι συνοδοί είναι δωρεάν.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...