Η ημερίδα υλοποιείται στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Διά Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία-Άξονας Προτεραιότητας 7» μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση». Θέμα της Ημερίδας: «Φυσικό Πάρκο Ψηλορείτη και Εναλλακτικές Μορφές Θέρμανσης».
Η ημερίδα απευθύνεται σε ομάδες ενηλίκων-πολιτών της τοπικής και ευρύτερης περιοχής.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...