Φωτιά εκδηλώθηκε πριν από λίγο σε ακατοίκητο σπίτι επί της οδού Δαμβέργη στην παλιά πόλη του Ρεθύμνου. Στο σημείο έχει σπεύσει η Πυροσβεστική Υπηρεσία Ρεθύμνου. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες περαστικός αντιλήφθηκε τους καπνούς και ενημέρωσε την υπηρεσία καθώς υπήρχε υποψία πως μέσα στο εγκαταλελειμμένο οίκημα βρισκόταν δύο άτομα. Χάρη στην έγκαιρη επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας που επενέβη με δυο οχήματα και τέσσερις άνδρες η φωτιά κατασβέστηκε γρήγορα χωρίς να πάρει διαστάσεις.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...