Στάχτες και αποκαϊδια είναι οτι απέμεινε στις αίθουσες της ενορίας του Αγίου Κωνσταντίνου, ακριβώς δίπλα από την εκκλησία από φωτιά που εκδηλώθηκε νωρίς σήμερα το πρωί. Η πυρκαγιά που ξέσπασε λίγο μετά τις 6:30 το πρωί κατέστρεψε ηλεκτρικές συσκευές ,αρχειακό υλικό αλλά και τρόφιμα που προορίζονταν για το συσσίτιο. Στο σημείο έσπευσαν άνδρες της πυροσβεστικής υπηρεσίας με δύο οχήματα και κατέσβεσαν την φωτιά η οποία είχε προκαλέσει τεράστιες ζημιές στο χώρο. Όπως διαπίστωσαν οι πυροσβέστες το τζάμι του παραθύρου της αίθουσας εκδηλώσεων ήταν σπασμένο και τα πρώτα στοιχεία οδηγούν στο συμπέρασμα του εμπρησμού. Την προανάκριση έχει αναλάβει το ανακριτικό τμήμα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ρεθύμνου.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...