Ο Λάνος κατόρθωσε και πήρε το χάλκινο μετάλλιο δηλώνοντας πολύ ευχαριστημένος από την πρώτη του συμμετοχή αντιμετωπίζοντας πολύ δυνατούς αθλητές, οι οποίοι προέρχονταν κατά κύριο λόγο από το ανατολικό μπλοκ.
Ο 19χρονος πάλεψε και για την είσοδο στις δύο κορυφαίες θέσεις αλλά ηττήθηκε από έναν Ρουμάνο αθλητή, ο οποίος λίγο μετά ηττήθηκε με τη σειρά του από τον Τσένσταν του Κρικιστάν στον μεγάλο τελικό.
Ο Λάνος έγινε δεκτός με εναγκαλισμούς από τους ανθρώπους του Αρκαδιού και δη από τον προπονητή του Νίκο Μπονατάκη. Ο κ. Μπονατάκης που πιστεύει πολύ στις δυνατότητες του αθλητή του είχε να πει… «Είμαστε υπερήφανοι για τον Απόστολο. Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να βρισκόμουν και ‘γω δίπλα στο παιδί σ’ αυτούς τους αγώνες. Εδώ μιλάμε για εθνικές ομάδες όμως και όπως με πληροφόρησε ο ομοσπονδιακός τεχνικός κ. Παράσχος Δεσκουλίδης, το παιδί τα πήγε εξαιρετικά. Χαλάλι οι προπονήσεις μέσα στην Μεγαλοβδομάδα…».
Στις 20-21 Ιουλίου διεξάγεται ένα ακόμη μεγάλο τουρνουά, όπου η Ελληνική Ομοσπονδία δίνει πολύ μεγάλη βάση, καθώς θα πραγματοποιηθεί στον ιερό χώρο της Ολυμπίας. Προφανώς εκεί θα βρίσκεται και ο κ. Μπονατάκης που -όπως είναι φυσιολογικό- έχει άλλη σχέση με τον αθλητή του.