Όταν έχεις 24 από τους 36 πόντους σου, «βγαλμένους» από τρίποντα, τότε δίκαια βρίσκεσαι «πρώτο όνομα» στον πίνακα των σκόρερς, διατηρώντας παράλληλα την ομάδα σου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1 κατηγορίας του εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ. Photo Έκφραση και Βασιλάκης, συνεχίζουν χέρι-χέρι την παρουσία τους στις πρώτες θέσεις τόσο σε ομαδικό, όσο και σε ατομικό επίπεδο στις αντίστοιχες κατατάξεις τους, μετά την νίκη των «φωτογράφων» και επί της Mueblo Plus.
Από κοντά τους στην «καταδίωξη» παραμένουν και τα Haagen Dazs και οι «μαρμαράδες» των Κούμων, με τους δεύτερους να παίρνουν «ακούραστα και αβάδιστα» την νίκη κόντρα στους «υδρογονάνθρακες» του Ζουμπουλάκη.
Photo έκφραση – Mueblo plus 91-54
Διαιτητές: Καθαράκης, Μαρινάκης
Τα 10λεπτα: 26-15, 47-27, 68-36, 91-54
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης, Πατέρας 3(1), Νύκταρης 16(3), Νταλιάνης, Νικολακάκης 9(2), Μαραυγάκης 17(3), Κωνσταντινίδης 4, Βασιλάκης 36(8), Σταυρουλάκης 6, Χριστινάκης.
MUEBLO PLUS (Τσιλεδάκης Ν.): Κοντουδάκης 15, Καλιδωνάκης 6, Χατζηδάκης 14(1), Κλάδος 2, Φίλας 6, Παπαδάκης 9, Βασιλάκης 2, Βρακίδης.
Εκπαιδευτικοι/Ιδ.Υπαλλ. – Ελευθ. επαγγελματίες 60-70
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Φλουρής.
Τα 10λεπτα: 15-16, 30-38, 50-52, 60-70.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιννάκης Μ.): Σαβοργιννάκης Μ. 16(4), Ξανθόπουλος 6, Παπαδάκης 20, Παναγιωτάκης 3, Σαβοργιννάκης Β. 7(1), Πετράκης, Σερσεμής 8.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος Ε.): Αλυγιζάκης 14, Κατσαντώνης 12, Λυκάκης 15(1), Ανεζάκης 8, Συριανόγλου 6(2), Τσιμπισκάκης 5, Δρουδάκης 6, Μοσχάκης 4.
Platanos tours – Haagen dazs 59-79
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μακρογιάννης.
Τα 10λεπτα: 16-22, 33-44, 47-53, 59-79.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.): Κλειδαράς 16(4), Δαμανάκης 17(2), Αγγελάκης 8, Καταρτζής, Καρπουζάκης 12(4), Γεωργίου, Βουγιουκαλάκης Μ. 6.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Κούμουλος 23(6), Καλαϊτζάκης 11(3), Μπονατάκης, Πηγουνάκης 13(3), Χατζηδάκης 13, Γκογκίζας 19(3).
Α.Ο. Σπηλίου B.C. – Πανεπιστήμιο 72-60
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μακρογιάννης.
Τα 10λεπτα: 15-09, 25-23, 45-33, 72-60.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Χρυσουλάκης, Κλήμος, Καίσαρης 15(2), Καλογεράκης 4, Μπούτσιας 6, Παπαδάκης 5(1), Κανακάκης 2, Παπαδογιαννάκης Π. 3, Παπαδογιαννάκης Γ. 10(1), Θεοδοσουλάκης 1, Οικονομίδης 26(3).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης, Φωτάκης): Πελιβανίδης 19, Μανέττας 4, Τρανταλίδης, Αντουράκης 11(2), Χαιρέτης 6, Σεγρεδάκης 6, Λαμπαρδάκης 10(2), Τζενεβράκης 4.
Xpress copy – Φοιτητές 58-51
Διαιτητές: Καθαράκης, Ρόμπου.
Τα 10λεπτα: 11-09, 22-21, 42-31, 58-51.
XPRESS COPY (Τζουλάκης, Ζήσιμος): Γιαννούλης 2, Ορφανουδάκης 8, Γκάτσιας 2, Σπιτάς 15, Κιαγιαδάκης 12, Πιοτογιαννάκης 2, Μαθηνός 4, Καλογεράκης 2, Ζουμπεράκης 11.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβίας): Λίτινας 17(4), Καρακεσίσογλου 11, Ψαρουδάκης 6, Ζούκης 6, Θεοδωρόπουλος 1, Ηλιόπουλος, Στάμος 7(1), Κόης 3, Μυλωνάς, Μίγλης.
Αφοι Ζουμπουλάκη – Κούμοι/Μαρμαροτεχνική 0-20(AA)
Η Βαθμολογία
Θ. Ομάδα Β. Ν-Η Πόντοι
1. Photo Έκφραση 22 11-0 906-634
2. Haagen dazs BC 21 10-1 865-590
3. Κούμοι 20 9-2 734-550
4. Α.Ο. Σπηλίου 19 8-3 762-684
5. Εκπαιδευτικοί 16 5-6 652-732
6. Xpress copy 16 5-6 638-683
7. Mueblo plus 16 5-6 565-653
8. Ελ. Επαγγελματίες 15 4-7 580-711
9. Πανεπιστήμιο 15 4-7 681-700
10. Φοιτητές 14 3-8 612-699
11. Platanos tours 13 2-9 588-680
12. Aφοι Ζουμπουλάκη 11 0-11 423-690
Οι ομάδα Αφοι Ζουμπουλάκη έχουν έναν μηδενισμό.
Σκόρερς
Θ. Όνομα Ομάδα Πόντοι
1. Βασιλάκης Photo έκφραση 295
2. Κούμουλος Haagen dazs 290
3. Παπαδάκης Εκπ./Ιδ. Υπάλληλοι 207
A2: Με νίκες συνέχισαν Cretan Inox, Barcode και Γιατροί
«Τι είχες Α όμιλε της Α2»…; θα ρωτούσε κάποιος που παρακολουθεί και τα πιο χαμηλά «στρώματα» του εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ. «Ό,τι είχα πάντα» θα απαντούσε αν είχε «στόμα» η κατηγορία. Γιατί οι «ανοξείδωτοι», οι γιατροί και το γνωστό καφέ «Barcode» συνέχισαν και αυτή την εβδομάδα τις νίκες τους και διατήρησαν αμετάβλητη την πρώτη τριάδα της κατάταξης. Μάλιστα οι τελευταίοι νίκησαν του δικηγόρους στο ντέρμπι με 65-71 με τους τυπικά γηπεδούχους να μένουν στην 4η θέση.
Δικηγόροι – Οιωνός/Barcode 65-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σταυρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 33-30, 45-52, 65-71.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 15(3), Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 14, Καλαϊτζάκης Α. 8(1), Παπαδάκης Κ., Γεωργαλής, Σακελλαρίδης 5, Φανουργάκης, Λαλιώτης, Προκοπάκης, Ψωράκης 17(1), Πετροπουλάκος 4.
ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Δημητριάδης 4, Δουζίνας 4, Λίτινας, Αντωνόγιαννάκης 6, Γαλερός 8(1), Κλάδος, Δούβρος 7, Καραογλάνης, Σταυρουλάκης Ν. 13(3), Σταυρουλάκης Π. 2, Ερηνάκης 23(3), Καλλιτσουνάκης 4.
Όμιλος βρακοφόρων Κρήτης – Ραψωδία 65-45
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 14-14, 32-24, 43-32, 65-45
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός): Καπαρός 18(5), Λελεδάκης 3, Βασιλακάκης, Παναγιουλάκης 2, Μεξης 10, Νεονάκης, Μαραγκουδάκης 13(3), Σταρράς, Καλυβιανάκης 17(1), Ρουμαντζής 2.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Νιωτάκης): Χαραλαμπόπουλος, Μαλανδρίνος 6(1), Ξενάκης 12, Νιωτάκης 3, Βερικάκης 3, Βεργίτσης 4(1), Αθανασιάδης, Χόμπης Β. 8, Ψαθάκης 2, Παλάφούτης 7.
Domek – Γιατροί 31-45
Διαιτητές: Πελίκα, Σιβαρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 11-10, 14-20, 16-32, 31-45
DOMEK (Δούκας): Δούκας 6(2), Ντρέκος 5, Κατσαντώνης 4, Μαθιουδάκης 2, Παλιεράκης 10, Καλλιγας 4.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασκάκης): Γούδας 12, Ζαχαράκης 3(1), Αργυρίου 8, Τζανάκης 6, Παρασκάκης 8, Βλαχοπάνος, Μουχασίρης 2, Σαμωνάκης 2, Γιακουμάκης 4.
Cretan inox – Think villa 62-44
Διαιτητές: Πελίκα, Σιβαρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 16-13, 36-25, 46-33, 62-44.
CRETAΝ INOX (Θανάσης): Ψωμάς 3, Καρυπίδης 13, Θεοδωρόπουλος, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 13, Κυλάφης 13, Κατσαβίδης 15, Μακαρδονας 5.
THINK VILLA (Καζίλας, Πλεμένος): Αντωνίου 17(4), Κουνδουράκης, Πολιουδάκης 9(1), Καζίλας 7(1), Αστρινάκης, Κόκκινος 8, Πηγουνάκης Φ. 3(1).
Πρωτοβάθμια – ΤΕΕ Ρεθύμνου 51-44
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Φλουρής.
Δεκάλεπτα: 10-08, 27-13, 39-32, 51-44.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Σταυριανάκη 2, Νικολιδάκης 19(3), Μισιργής 6(1), Δαμιανός, Διαμαντής 11, Ξενιτόπουλος 4, Λίακος 9.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ξενίδης): Τερζιόγλου 15(2), Δασκαλάκης Μ. 9, Ξενίδης 10, Νικολάου 6, Χουστουλάκης 4, Καλησπεράκης.
Ρεπό: Νέοι επιχειρηματίες
Η Βαθμολογία
Θ. Ομάδα Β. Α. Ν-Η Πόντοι
1. Cretan inox 14 7 7-0 424-277
2. Ιατροί 13 7 6-1 347-297
3. Οιωνός/Barcode 13 7 6-1 396-210
4. Δικηγόροι 12 7 5-2 344-286
5. Πρωτοβάθμια 11 7 4-3 354-337
6. Νέοι επιχειρηματίες 11 7 4-3 353-366
7. Βρακοφόροι 10 8 2-6 407-404
8. Think villa 10 7 3-4 317-354
9. Domek 9 8 1-7 297-433
10. ΤΕΕ Ρεθύμνου 8 7 2-5 270-337
11. Ραψωδία 8 8 0-8 330-438
Η ομάδα ΤΕΕ Ρεθύμνου έχει έναν μηδενισμό
Σκόρερς
Θ. Όνομα Ομάδα Πόντοι
1. Καπαρός Όμιλος Βρακοφόρων Κρήτης 134
2. Κατσαβίδης Cretan inox 94
3. Ερηνάκης Οιωνός/Barcode 89
Η επόμενη αγωνιστική:
Προημιτελικοί Α1 κατηγορίας
Σάββατο 17/3
21.00 (Θέσεις 1-8): Α.Ο. Σπηλίου – Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι
Κυριακή 18/3
Θέσεις 1-8
16.45: Κούμοι/ Μαρμαροτεχνική – Xpress copy
18.30: Haagen dazs – Mueblo plus
20.15: Photo έκφραση – Ελεύθεροι Επαγγελματίες
Α2 κατηγορια – Α’ ομιλος – 9η αγωνιστική
Σάββατο 17/3
15.00: Επισειρηματίες/Ιδ. Υπάλληλοι – Πολυμήχανο
18.00: Οιωνός/Barcode – Πρωτοβάθμια
19.30: ΤΕΕ Ρεθύμνου – Cretan inox
Κυριακή 18/3
10.30 : Think villa – Νέοι επιχειρηματίες
12.00 : Ραψωδία – Domek
Δευτέρα 19/3
22.00: Ιατροί – Δικηγόροι
Ρεπό: Όμιλος βρακοφόρων Κρήτης
Α2 Κατηγορία – Β’ ‘ομιλος – 9η αγωνιστική
Σάββατο 17/3
16.30: ΣΥΦΑΡ – Φοιτήτριες
Κυριακή 18/3
13.30: Bueno hotel – L’ Etoile du sud
15.00: Λέσχη τραπεζικών υπαλλήλων – Macron store
Δευτέρα 18/3
20.30: Πυροσβεστική – Sailing experience/Revans café
Τετάρτη 21/3
20.30: Φοιτήτριες – Klados tours
22.00: Πολυμήχανο – Sailing experience/Revans café
Ρεπο: Klados tours