Χριστουγεννιάτικα παζάρια
• Ο Σύλλογος «Αγάπη», πραγματοποιεί Χριστουγεννιάτικο παζάρι στις 15, 16 και 17 Δεκεμβρίου, κατά τις ώρες: πρωί 9:00 π.μ. – 2:00 μ.μ. και απόγευμα 6:00 μ.μ. – 8:00 μ.μ., με εκθέματα των εκπαιδευομένων της Μονάδας και προσφορές φίλων.
Το παζάρι γίνεται στην αίθουσα «Πατριάρχης Βαρθολομαίος Α’», στα γραφεία Ιεράς Μητροπόλεως Ρεθύμνης.
Τηλέφωνα: 28310 23324 και 28310 57694.
• Το Καλλιτεχνικό Εργαστήρι του Πολιτιστικού Κέντρου, εργαζομένων και φίλων ΟΤΕ Ρεθύμνου, στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων και των κοινωνικών προσφορών του, θα πραγματοποιήσει χριστουγεννιάτικο bazzar, με χειροποίητες δημιουργίες του, σήμερα Τετάρτη, στη Λεωφόρο Κουντουριώτη, στο ύψος του ΟΤΕ. Ώρες λειτουργίας 10:00-18:00.
Τα έσοδα θα διατεθούν για τρόφιμα, φάρμακα και βιβλία, σαν πράξη αγάπης και στήριξης, σε ομάδες που χρειάζονται βοήθεια, ειδικά τις μέρες αυτές.
• O Σύλλογος Ενεργών Πολιτών Ρεθύμνου «ΣΥΝΠΟΛΙΣ», θα πραγματοποιήσει Χριστουγεννιάτικο παζάρι με χειροποίητα στολίδια κ.ά., την Πέμπτη 18 και την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου, από τις 10:00 π.μ. – 4:00 μ.μ. στην πλατεία Τεσσάρων Μαρτύρων.
Τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.