– Το εξαθέσιο δημοτικό σχολείο Αγίου Νικολάου διοργανώνει σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων από την Δευτέρα έως και Τετάρτη 19 χριστουγεννιάτικο παζάρι. Το παζάρι θα λειτουργεί από τις 8:00 το πρωί έως τη 13:30 το μεσημέρι και θα περιλαμβάνει κατασκευές των παιδιών αλλά και γλυκά που τα ίδια θα παρασκευάσουν.
– Το Κέντρο Ξένων Γλωσσών Ευγενία Πολυχρονάκη-Καπαϊδονάκη, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεών του, διοργανώνει στους χώρους του, την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου, Bazaar χριστουγεννιάτικων στολιδιών, τα οποία έφτιαξαν οι μαθητές. Τα έσοδα, μαζί με τα τρόφιμα, βιβλία και παιγνίδια που συγκεντρώνονται, θα διατεθούν για τις ανάγκες του Φιλόπτωχου Ταμείου της Μητρόπολης.