Μουσικοχορευτική παράσταση «Emilliο & Ellie»
ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΧΡΩΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ
Μια ξεχωριστή βραδιά τέχνης είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές στον αίθριο χώρο του Στρατιωτικού Μουσείου στο Χρωμοναστήρι (Villa Clodio) την Παρασκευή 7 Αυγούστου 2015, που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Χρωμοναστηρίου.
Στον κατάμεστο από κόσμο χώρο, ο καταξιωμένος Χρωμοναστηριανός μουσικός Αndreas Paragioudakis που ζει στην Αυστρία και οι τέσσερις μουσικοί και πέντε χορευτές του μουσικού χοροθεάτρου «Emilliο & Ellie» παρουσίασαν μια θεατρική βραδιά καλλιτεχνικού διαλόγου με κίνηση και ήχους, αφιερωμένη στη λαχτάρα για αγάπη και φιλία, στο ιστορικό χώρο της «Villa Clodio».
Η παράσταση, σε συνδυασμό με την ενέργεια που εκπέμπει η ιστορικότητα του χώρου, άφησαν ποικίλα και ευχάριστα συναισθήματα στους θεατές.
Στην παράσταση έπαιξαν μουσική: Andreas Paragioudakis (λύρα, ακορντεόν, κρουστά), Martin Rüdisser (ακορντεόν, κρουστά), Penelope Günther (βιολοντσέλο), Robert Bernhard (σαξόφωνο). Χόρεψαν: Brigitte Jagg, Carolina Fink, Esther-Kamp Haüsle, Maria King,Ruth Grabher.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Γενικό Επιτελείο Στρατού που μας παραχώρησε με αγάπη τον αίθριο χώρο του Μουσείου.
Πολιτιστικός Σύλλογος Χρωμοναστηρίου