Από την διοίκηση τηρείται σιγήν ιχθύος όσον αφορά τα ονόματα, μια και κάποια απ’ αυτά διεκδικούνται κι από άλλες ομάδες.
Αν λοιπόν ο Ντιαλό έχει ήδη κλείσει και ο Βιδάλης βρίσκεται μια ανάσα από το να ανακοινωθεί, τότε πράγματι, οι κενές θέσεις που παραμένουν είναι οι παραπάνω.
Επίσης, τα «Ρ.Ν.» έχουν αναφέρει σε προηγούμενες αναφορές τους για τον Χρήστο Βουρβαχάκη, ο οποίος έπειτα από έξι χρόνια αποτέλεσε παρελθόν από τον ΑΟΧ. Η χανιώτικη ομάδα ανακοίνωσε την αποχώρησή του ευχαριστώντας τον για την προσφορά του στο ποδοσφαιρικό τμήμα των «μπλε».
Ο ίδιος δεν έκρυψε ποτέ ότι θέλει να δοκιμάσει σε άλλο επίπεδο και κάποιες ομάδες έδειξαν έμπρακτο ενδιαφέρον. Για τον 24χρονο χαφ κινήθηκε ο Εργοτέλης, αφού ο Γιάννης Πετράκης τον εκτιμά πολύ σαν ποδοσφαιριστή.
Η Επισκοπή από την πρώτη στιγμή είχε στρέψει το βλέμμα της προς τον Χανιώτη παίκτη με τον ίδιο να ξεκαθαρίζει ότι εάν βρει ομάδα Σούπερ Λιγκ θα θελήσει να κλείσει εκεί.
Τα δεδομένα έχουν αλλάξει σχετικά με την ρεθυμνιώτικη ομάδα να εμμένει στην αρχική της πρόταση που παράλληλα ψάχνει για κάτι ανάλογο.
Όπως έχουμε αναφέρει κατ’ επανάληψη, η τακτική της ΠΑΕ είναι πάγια και δεν θα αλλάξει για κανέναν παίκτη πέραν για έναν – δυο που γνωρίζει και η ίδια ότι θα πρέπει να κάνουν τη μεγάλη διαφορά.
Για τον Βουρβαχάκη η Επισκοπή δείχνει ως η πιο προσιτή λύση. Η ρεθυμνιώτικη ομάδα σε λιγότερο από 10 μέρες ξεκινά την προετοιμασία της και δεν πρόκειται να περιμένει για πολύ καιρό ακόμα..
Βγήκαν τα νέα εισιτήρια διαρκείας της Επισκοπής. Από την Δευτέρα 8 Ιουλίου ξεκινάει η διάθεσή τους προς το κοινό με κάρτες διαρκείας για όλα τα βαλάντια.
Αρχικά μέχρι τις 14 Ιουλίου, οι κάρτες θα διατίθενται στους περσινούς κατόχους κερδίζοντας έκπτωση 10% από τις κανονικές τιμές και από τις 15 του ίδιου μήνα που είναι και η ημερομηνία έναρξης της προετοιμασίας, θα διατεθούν στις κανονικές τιμές.
Την φετινή αγωνιστική περίοδο θα υπάρχουν 4 διαφορετικές κατηγορίες καρτών διαρκείας στην Φούτμπολ Λιγκ:
Α) Classic 100 ευρώ
Σε μη αριθμημένες θέσεις στη θύρα 4 του ΔΑΚ Γάλλου, για όλους τους εντός έδρας αγώνες της Φούτμπολ Λιγκ και κυπέλλου Ελλάδας.
Β) Γυναικείο 50 ευρώ
Σε μη αριθμημένες θέσεις στη θύρα 4 του ΔΑΚ Γάλλου, για όλους τους εντός έδρας αγώνες της Φούτμπολ Λιγκ και κυπέλλου Ελλάδας.
Γ) Silver card 150 ευρώ
Με την Κάρτα silver εξασφαλίζει ο κάτοχος της προνομιακή σε αριθμημένη θέση στην θύρα 2 για την παρακολούθηση του αγώνα, πρόσβαση στο δικό της αναψυκτήριο και έκπτωση 15% στην boutique της ομάδα.
Δ) Gold card 200 ευρώ
Με την Κάρτα Gold εξασφαλίζει ο κάτοχος της προνομιακή θέση στην θύρα 3 για την παρακολούθηση του αγώνα σε ειδικά καθίσματα, πρόσβαση στο δικό της αναψυκτήριο, έκπτωση 20% στην boutique της ομάδα, parking εντός γηπέδου και μία επίσημη φανέλα της ομάδας της σεζόν 2013-2014.
Όλες οι κάρτες θα έχουν έκπτωση και προσφορές σε προϊόντα χορηγών της ομάδα.
Παιδιά κάτω των 16 ετών θα έχουν δωρεάν είσοδο.
Τα εισιτήρια διαρκείας περιλαμβάνουν και τα φιλικά παιχνίδια.
Τα εισιτήρια θα ισχύουν και για τους αγώνες της Επισκοπής Β’ (U20) που αγωνίζεται στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ρεθύμνου και της Επισκοπής U17 που θα αγωνίζεται στο πανελλήνιο πρωτάθλημα υποδομών.
Στόχος της νέας τιμολογιακής πολιτικής είναι να παραμείνει η κάρτα διαρκείας μία προσιτή λύση για τον φίλαθλο που θέλει να παρακολουθήσει τα παιχνίδια της ομάδας και να την στηρίξει και στη Φούτμπολ Λιγκ.
Σημεία πώλησης:
A) Από τα γραφεία της ομάδας, έναντι γηπέδου «Θ. Βαρδινογιάννης».
Β) Από τα Αρτοζαχαροπλαστεία «Χωριάτικο».
Γ) Στο Γυμναστήριο «Παλμός».
* Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα 28310 61631 στο what’s up 6970551251.
Μια ομάδα, Ένας νομός, Όλοι μαζί…