Από 23 έως και 26 Μαρτίου στα γήπεδα του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου που βρίσκεται στις δημοτικές αθλητικές εγκαταστάσεις Γάλλου, 50-60 αθλητές και αθλήτριες απ’ όλη την Ελλάδα, θα δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό σε αγώνες knock out, προκειμένου να συλλέξουν όσους περισσότερους βαθμούς μπορούν, για την Πανελλήνια κατάταξη.
Οι αγώνες γίνονται υπό την αιγίδα της Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Αντισφαίρισης.
Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου που έχει πάρει άριστα σε άλλες διεθνής και μη διοργανώσεις, εργάζεται για την ετοιμασία του τουρνουά και φιλοδοξεί να αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις στους αθλητές και στους συνοδούς τους τόσο για το καλό του ομίλου όσο και για την πόλη του Ρεθύμνου.
Οι ώρες αγώνων θα είναι από το πρωί έως αργά το απόγευμα και φυσικά όλοι οι φίλοι του Τένις μπορούν να έρθουν και να τους παρακολουθήσουν.
Ενημέρωση επίσης για τους αγώνες θα υπάρχει στο Site του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου: oar.gr σε όλη τη διάρκειά τους.
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...