Εκδήλωση για τα 15 χρόνια αδελφοποίησής του με το Δημοτικό Σχολείο Αψιούς Κύπρου, διοργανώνει το Δημοτικό σχολείο Αργυρούπολης Ρεθύμνου.
Τίτλος της εκδήλωσης: «Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια» και θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 20 Απριλίου, ώρα 18.30 μ.μ., στον χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αργυρούπολης.
«Γονείς, μαθητές, κάτοικοι, μικροί μεγάλοι, δάσκαλοι ενισχύουμε τους δεσμούς μας, ανανεώνουμε την αδελφοποίηση και κάνουμε την «πρεπειά» μας» αναφέρει η σχολική κοινότητα.
Η εκδήλωση περιλαμβάνει προβολή εικόνων από τα περασμένα, ομιλίες αναμνηστικές, γλέντι και χορό. Θα παίξουν ντόπιοι μουσικοί.