Ένας άντρας 31 ετών συνελήφθη στο Ρέθυμνο,καθώς όπως αναφέρουν οι πληροφορίες υποδυόταν τον γιατρό και διενέργούσε rapid test σε τουρίστες, επικαλούμενος την ιατρική του ιδιότητα. Ο 31 χρονος φαίνεται οτι επισκεπτόταν ξενοδοχειακές μονάδες του νομού και εκμεταλλευόταν ανυποψίαστους τουρίστες οι οποίοι φέρεται πως του κατέβαλλαν το αντίστοιχο αντίτιμο για να πραγματοποιήσουν τεστ ταχείας ανίχνευσης κορονοϊού.
Μ. Χνάρης: «Ζωτικής σημασίας για το Ρέθυμνο η προμήθεια ταρτάν για το γήπεδο Γάλλου»
Προγραμματισμένη επίσκεψη πραγματοποίησε, ο Βουλευτής Ρεθύμνης του ΠΑΣΟΚ - Κινήματος Αλλαγής, Μανόλης Χνάρης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γάλλου καθώς και στο...