Διασωληνωμένος στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου νοσηλεύεται ένας 37χρονος από τη Ρουμανία, ο οποίος χθες το μεσημέρι έπεσε από το δεύτερο όροφο του σπιτιού του στον Αδελιανό Κάμπο, όπου διέμενε με την σύζυγό του και τα δυο του παιδιά. Το περιστατικό σημειώθηκε στις 2:00 περίπου το μεσημέρι και ο άνδρας, ο οποίος αντιμετώπιζε ψυχολογικά προβλήματα και ήταν υπό ιατρική παρακολούθηση «βούτηξε» στο κενό. Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ παρέλαβε τον τραυματία που φέρει κακώσεις σε όλο του το σώμα στο Νοσοκομείο, ενώ η κατάσταση της υγείας του είναι σταθερή αλλά κρίσιμη, σύμφωνα με τους θεράποντες ιατρούς.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...