16 °C Rethymno, GR
29/11/2022

ΔΑΣΚΑΛΟΜΑΡΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΣΤΟΝ ΘΕΣΜΟ

Η 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδας

Στο κύπελλο Ελλάδας πέρασε ήδη στην 5η φάση εκεί όπου πλέον μπαίνουν στη διοργάνωση ομάδες από τη SL1. Λεβαδειακός, Αστέρας Τρίπολης, Παναιτωλικός, ΟΦΗ, Ιωνικός και ΑΕΚ θα αγωνιστούν σ’ αυτό το διήμερο (Τετάρτη και Πέμπτη) σε ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις. Μέσα στις ομάδες της 5ης φάσης έχουμε και δύο εκπροσώπους της Κρήτης, τον ΑΟΑΝ με τον Αλμυρό που συγκρούονται μεταξύ τους.
Παράλληλα, βλέπουμε και ένα ρεθεμνιώτικο διαιτητικό δίδυμο, τον Γιώργο Δασκαλομαρκάκη και τον Γιάννη Βλαχάκη. Οι δύο τους συνεχίζουν τις καλές τους εμφανίσεις και δικαίως τους ξαναβλέπουμε στους πίνακες του εν λόγω θεσμού και στον αγώνα του ΑΟΑΝ με τον Αλμυρό.

Το πρόγραμμα και οι ορισμοί των διαιτητών στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας;
Τετάρτη 19 Οκτωβρίου
Αλμωπός Αριδαίας-Λαμία (15:00)
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Σακκας (Θεσσαλίας), Νικζας (Λάρισας).
ΑΕΛ-Λεβαδειακός (15:00)
Διαιτητής: Τσετσιλας (Γρεβενών). Βοηθοί: Σαμοϊλης (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών)
Καλλιθέα-Βέροια (15:00)
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). Βοηθοί: Τζιουβάρας, Μπαλιάκας (Κοζάνης).
Πανσερραϊκός-Παναχαϊκή (15:00)
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς). Βοηθοί: Κορωνας (Πειραιά), Φραγιος (Μακεδονίας)
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος (18:00)
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας). Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νιας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)
Καλαμάτα-Παναιτωλικός (15:00)
Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών). Βοηθοί: Κολλιακος (Αθηνών), Παγουρτζής (Πειραιά).

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου
Κηφισιά-ΟΦΗ (15:00)
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας). Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας), Μηνούδης (Πιερίας)
Ιωνικός -Απόλλων Παραλιμνίου (16:00)
Διαιτητής: Πουλικιδης (Δράμας). Βοηθοί: Θανασιας (Ηπείρου), Μωυσιάδης (Γρεβενών).
Πανελευσινιακός-Απόλλων Πόντου (16:00)
Διαιτητής: Σταμος (Ηλείας). Βοηθοί: Μαυρουδης (Ηρακλείου), Καραλής (Ηλείας)
Άγιος Νικόλαος-Αλμυρός (16:00)
Διαιτητής: Νταουλας (Δ. Αττικής). Βοηθοί: Δασκαλομαρκακης, Βλαχάκης (Ρεθύμνου)
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα (16:00)
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαϊας), Ψαρρης (Ζακύνθου)