Συνελήφθη χτες το βράδυ σε Δημοτικό Διαμέρισμα του Δήμου Πλατανιά Χανίων 71χρονος για επικίνδυνη σωματική βλάβη, σε βάρος 46χρονου αλλοδαπού υπηκόου Βουλγαρίας και παραβάσεις του Ν. περί όπλων.
Ειδικότερα, το απόγευμα της ίδιας μέρας , σε περιοχή του Δήμου Πλατανιά, ο 71χρονος, σε εξωτερικό χώρο της οικίας του, μετά από φραστική αντιπαράθεση, που είχε με τον 46χρονο αλλοδαπό, τον πυροβόλησε, με αποτέλεσμα να τον τραυματίσει
Από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Χανίων, συνελήφθη ο 71χρονος, ενώ στην κατοχή του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 2 κυνηγετικά όπλα, μαχαίρι με μήκος λάμας 18 εκ. και 2 κάλυκες.
Επιπλέον από την αυτοψία που διενεργήθηκε στο χώρο του περιστατικού, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν, ακόμη 3 κάλυκες.
Ο παθόντας μεταφέρθηκε, στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων, όπου νοσηλεύεται.
Ο 71χρονος, με την σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία, θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Χανίων.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...