Ο Αλέξανδρος Κρημανιώτης έρχεται στο Ρέθυμνο και συγκεκριμένα στο Πέραμα για να βοηθήσει τόσο τη μεγάλη ομάδα όσο και για να “δώσει τα φώτα του” στις ακαδημίες του Αστέρα της περιοχής.
Πρόκειται για έναν έμπειρο κεντρικό αμυντικό με μεγάλη θητεία σε ομάδες της βόρειας Ελλάδας αλλά και έναν άνθρωπο που έχει ολοκληρώσει τις σπουδές του στην Γ’βαθμια εκπαίδευση στα ΤΕΦΑΑ.
Ο Αλέξανδρος Κρημανιώτης έχει εμπειρία από τα γήπεδα της Γ’ και της Δ’ Εθνικής και για εκείνον, ο νέος του προπονητής Μιχάλης Δεληγιαννάκης έχει πολύ καλή άποψη.
Η ανακοίνωση της ομάδας του Αστέρα Περάματος αναφέρει για εκείνον: “Η διοίκηση της ομάδας μας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας μας με τον απόφοιτο ΤΕΦΑΑ και κάτοχο διπλώματος προπονητικής Uefa Β’ Αλέξανδρο Κρημιανιώτη. Ο Αλέξανδρος θα αναλάβει το πλέον σημαντικό κομμάτι, εκείνο του υπεύθυνου ακαδημίας, έχοντας εμπειρία από όλα τα τμήματα υποδομών του Ηρακλή Θεσσαλονίκης (Κ12 εως Κ20).
Παράλληλα θα προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ανδρική ομάδα αγωνιζόμενος στη θέση του κεντρικού αμυντικού. Έχει θητεύσει σε: Π.Ο. Μαλακοπής (Α1,Α), Μαραθώνα (Α1), Καρδία (Γ ‘ Εθνική ) (Α1), Ηρακλή Αμπελοκήπων (Α1, Γ’ Εθνική), Άρη Παλαιοχωρίου (Γ’ Εθνική), Καμπανιακό (Γ’ Εθνική), Ηρακλή Θεσσαλονίκης (Δ’ Εθνική).
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....