Τα φετινά Αρκάδια, η πιο μεγάλη αθλητική γιορτή στο Ρέθυμνο που εντάσσεται στο πλαίσιο των Αρκάδιων εκδηλώσεων για το ολοκαύτωμα της Ιεράς Μονής του Αρκαδίου, θα διεξαχθεί στις 6 Νοεμβρίου. Από τώρα όμως, μπορούν όλοι όσοι επιθυμούν να μπαίνουν στη σχετική ιστοσελίδα : https://arkadiraces.gr/el/ για να εγγραφούν δηλώνοντας συμμετοχή στο αγαπημένο τους άθλημα-αγώνισμα.
Πληροφοριακά τα αγωνίσματα τα οποία θα διεξαχθούν φέτος είναι, ο Αρκάδιος δρόμος, Δυναμικό βάδισμα επί του Αρκάδιου δρόμου, Λαϊκός δρόμος 6000μ., 1000μ δημοτικών σχολείων, 1000μ ΑμΕΑ, 2000μ Γυμνασίων-Λυκείων, Κρητικό βόλι ανδρών και μαθητών δημοτικού, Ημιμαραθώνιος Πατινιών και παιδικοί αγώνες με πατίνια.
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....