11 °C Rethymno, GR
28/01/2023

ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ "ΒΓΑΛΕΙ" Η ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΔΑΦΟΣ

Ας ξεκινήσει από τον ΟΦΙ

Το πρόγραμμα της Επισκοπής όπως είναι κατανοητό, τρέχει… Με το να τοποθετηθεί η αναμέτρηση της Προοδευτικής την περασμένη Τρίτη (17/1), ο χρόνος προετοιμασίας για το κρητικό ντέρμπι που έρχεται με τον ΟΦΙ στο ΔΑΚ Γάλλου είναι κατά πολύ λιγότερος.
Την Κυριακή στις 14.45 έχουμε την διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής της Super League2 και στην Επισκοπή δεν θέλουν να χάνουν ούτε λεπτό. Οι κινήσεις που είχε να κάνει η διοίκηση στο γραφειοκρατικό μέτωπο έγιναν και πλέον όλο το βάρος πέφτει στον Κ. Ανυφαντάκη και τους παίκτες τους για το πως θα πρέπει να δράσουν ούτως ώστε να γίνουν πιο ουσιαστικοί κερδίζοντας, όχι μόνο τις εντυπώσεις αλλά και τους αγώνες.
Οι βαθμοί που τους λείπουν είναι αρκετοί για να μπορέσουν να ανέβουν επίπεδο στην βαθμολογία οπότε χρειάζονται αρκετές νίκες για να βγουν στην επιφάνεια που ορίζει η κατάταξη των τελευταίων θέσεων.

ΟΦΙ η έκπληξη της SL2
Από κάπου όμως πρέπει να γίνει η αρχή αυτή ας είναι από το ματς απέναντι στον ΟΦΙ. Έναν ΟΦ Ιεράπετρας όμως που έχει κερδίσει τις εντυπώσεις του πρωταθλήματος μέχρι στιγμής παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και παίρνοντας αποτελέσματα τα οποία τον έχουν κατατάξει για την ώρα στην 3η θέση με 7 νίκες, 3 ήττες και με 21 βαθμούς ενεργητικό!

Υπάρχει χρόνος
Στην Επισκοπή στην οποία όλοι ελπίζουν και πιστεύουν ακράδαντα ότι θα πρέπει να επέλθει μία ηρεμία και μία ισορροπία στην καθημερινότητά τους, υπάρχει το πείσμα ότι τα αποτελέσματα δεν ανταποκρίνονται στην προσπάθεια που έχει γίνει.
Εύκολο….; Καθόλου. Πέρα από το πείσμα χρειάζονται πολλά άλλα στοιχεία τα οποία θα πρέπει να προσθέσει στο αγωνιστικό της ρεπερτόριο για να παρουσιάσει ανέλιξη στην κατάταξη. Υπάρχει χρόνος, υπάρχει χώρος ακόμα…
Απομένουν δυο ημέρες για περαιτέρω προετοιμασία-προπόνηση… Προβλήματα τραυματισμών δεν υπάρχουν κι αυτό είναι το πιο αισιόδοξο νέο.

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
14:45 Παναχαϊκή-ΑΕΚ Β’
Διαιτητής: Τσακάλης (Ηλείας). Βοηθοί: Καράλης (Ηλείας) – Ισακοβίδης (Λακωνίας). 4ος διαιτητής: Στάμος (Ηλείας). Παρατηρητής: Μπερσής (Αρκαδίας).

14:45 Καλαμάτα-Προοδευτική
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών). Βοηθοί: Μητροφάνης (Αθηνών) – Νικολάου (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Παπαγεωργόπουλος (Αργολίδας). Παρατηρητής: Μάνθος (Αχαΐας).

Κυριακή 22 Ιανουαρίου
14:45 Επισκοπή-ΟΦΙ
Διαιτητής: Τσατσουλής (Αθηνών). Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας) – Νάστος (Πρέβεζας-Λευκάδας). 4ος διαιτητής: Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων). Παρατηρητής: Φουκάκης (Ηρακλείου).

14:45 Χανιά-Κηφισιά
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας). Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας) – Κορώνας (Πειραιά). 4ος διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου). Παρατηρητής: Αγαδάκος (Πειραιά).

14:45 Ηλιούπολη-ΠΑΟ Ρουφ
Διαιτητής: Στεργιώτης (Αθηνών). Βοηθοί: Κομισοπούλου (Χανίων) – Δέτση (Δωδ/σου). 4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών). Παρατηρητής: Κόνιαρης (Αν. Αττικής).

Δευτέρα 23 Ιανουαρίου
15:15 Απόλλων Σμύρνης-Καλλιθέα
Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου). Βοηθοί: Στάικος (Λασιθίου) – Νίκζας (Λάρισας). 4ος διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά). Παρατηρητής: Γιαννουγλίδης (Αθηνών).

Τρίτη 24 Ιανουαρίου
14:45 Ολυμπιακός Β’ -Ηρόδοτος
Διαιτητής: Βάτσιος (Αν. Αττικής). Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής) – Μανούρας (Δυτ. Αττικής). 4ος διαιτητής: Γεωργόπουλος (Αρκαδίας). Παρατηρητής: Μαζαράκης (Κεφ/νιας-Ιθάκης).