Βρισκόμαστε μόλις μία στροφή πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος παλαιμάχων 8Χ8 και η 10η αγωνιστική προσέδωσε νέο ενδιαφέρον μέσα από αρκετά γκολ αλλά και άκρως αμφίρροπες αναμετρήσεις σε όλα τα γήπεδα.
… Αυτή τη φορά, ο αήττητος μέχρι πρότινος Εθνικός γνώρισε την ήττα από τα ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικούς με το εντυπωσιακό 2-3. Αυτή η πρώτη ήττα για τους κυανόλευκους έδωσε τη δυνατότητα στους Αστυνομικούς να τους φτάσουν στην κορυφή, στους 24 βαθμούς κερδίζοντας το Platanos Tours έστω και δύσκολα με 4-3.
Με το ίδιοσ σκορ, οι Δικηγόροι νίκησαν το Ράδιο Μεγαλόνησος ενώ με σκορ 5-3 ο ΟΦ Αρμένων έφτασε στη 2η νίκη του στο πρωτάθλημα απέναντι στο ΣΥΝΚΑ.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
ΣΥΝ.ΚΑ S/M – Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων ….3-5
Δικηγόροι – Ράδιο Μεγαλόνησος …………………4-3
Εθνικός – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί …………….2-3
Αστυνομία – Platanos Tours ……………………………..4-3
Αλβανική Κοινότητα Ρεθ.- ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύ. 3-0 α.α.
Ρεπό: Ξενοδοχείο Adele beach.
Εξ αναβολής αγώνες:
Για την 6η αγωνιστική:
Εθνικός – Δικηγόροι 7-2
Για την 9η αγωνιστική:
Αλβανική Κοινότητα Ρεθύμνου- ΣΥΝ.ΚΑ S/M 3-1
Η βαθμολογία
Ομάδα …………………………….Β. …Ν-Ι-Η …Γκολ
1. Εθνικός ………………………………..24 ….8-0-1 ….40-12
-. Αστυνομία ……………………………24 …8-0-1 ….31-12
3. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 22 …7-1-1 ….35-16
4. Αλβανική Κοινότητα Ρεθ. 19 ….6-1-2 ….30-21
5. Ξενοδοχείο Adele beach .16 ….5-1-3 ….22-21
6. Platanos Tours …………………….13 ….4-1-4 …30-25
7. ΣΥΝ.ΚΑ S/M ………………………….9 …..3-0-6 …17-27
8. Δικηγόροι ……………………………..9 ….3-0-6 ….22-30
9. Ράδιο Μεγαλόνησος ………….6 ….2-0-7 …17-26
10. Παλαίμαχοι ΟΦ Αρμένων 6 …2-0-7 …16-39
11. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου …0 ….0-0-9 ……2-28
Έτσι, όπως συμμετείχαν οι ομάδες στην 10η αγωνιστική:
ΣΥΝ.ΚΑ S/M- Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων 3-5
ΣΥΝ.ΚΑ S/M: Χαριτάκης Μ., Αποστολάκης Ε., Βαρδάκης Ν., Ιερωνυμάκης Ε., Κλαψινός Κ., Μαρινάκης Ι., Νικολακάκης Θ., Φασουλάκης Λ., Φουντουλάκης Β., Χατζημπεκιάρης Θ..
ΠΑΛ. ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ: Μιχαηλίδης Ε., Ορφανάκης Α., Στρατιδάκης Λ., Χατζησπύρος Γ., Λεντζάκης Κ., Δρουδάκης Ν., Δρουδάκης Γ., Κολυβάκης Σ., Κολυβάκης Ι. και Κολυβάκης Ν..
Δικηγόροι- Ράδιο Μεγαλόνησος 4-3
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Γεωργαλής Φ., Παπαδάκης Χ., Πετροπουλάκος Σ., Σταρράς Σ., Τζουρμπάκης Μ., Τσικνάκης Ν., Ραπτάκης Χ. και Παπουτσιδάκης Κ..
Ρ/Δ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ: Γκαλονάκης Δ., Αντουράκης Ν., Βαρδάκης Η., Δεβεράκης Δ., Δρίτσας Ε., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Μπαλαράς Γ., Σπανουδάκης Α., Στάμνας Α., Τρουλινός Ο., Τσιαϊρης Σ., Φουρναράκης Γ. και Ψωμάς Α.Θ..
Εθνικός – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 2-3
ΕΘΝΙΚΟΣ: Αλεξάκης Γ., Γκούτζος Ν., Δατσέρης Ν., Κλάδος Α., Λεκάκης Ν., Ξενικάκης Φ., Νικηφόρος Σ., Ρίστα Ε., Σκουλουφιανάκης Ι., Τριποδιανός Α. και Τσουρής Ε..
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αλεξανδρής Δ., Δρουδάκης Γ., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Κουτσάκης Α., Μαθιουδάκης Σ., Μαριόλος Κ., Όθωνας Μ., Οικονομάκης Ι., Παπαγιαννάκης Ε., Πασπαράκης Μ. και Συμεωνίδης Κ..
Αστυνομία – Platanos Tours 4-3
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ: Κουκουμπεδάκης Θ. Γαμβρέλας Γ., Εύδογλου Α., Καραπιδάκης Ε., Κυλάφης Φ., Σπυράκης Μ., Καράλης Γ., Λιαδάκης Ν., Βρουλιδάκης Α. και Ραχωβίτσας Ξ.
PLATANOS TOURS: Χόμπης Χ., Ανυφαντάκης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Βουτσάς Ε., Κλάδος Π., Σκέρλος Λ., Γαγάνης Ε., Βέλκοβ., και Ξυνομηλάκης Σ.
Αλβανική Κοινότητα Ρεθύμνου- ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ξενοδοχείο Adele beach.
Η επόμενη (11η) αγωνιστική
Τρίτη 6 Ιουνίου, 21:30
Γηπ. Αρμένων: Παλ. ΟΦ Αρμένων – Αλβανική Κοινότητα Ρεθ.
Γηπ. Μισιρίων: Ράδιο Μεγαλόνησος – Ξεν. Adele Beach
Γηπ. Μισιρίων: Platanos Tours – ΣΥΝ.ΚΑ S/M
Γηπ. Σοχώρας: ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί – Δικηγόροι
Γηπ. Σοχώρας: Εθνικός – Αστυνομία
Ρεπό: ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου