Η Ασή Γωνιά στην πρώτη της ευκαιρία άνοιξε το σκορ στο 10’ με μακρινό σουτ του Σπύρου Μανωλακάκη. Πέντε λεπτά αργότερα ο Χρ. Παλΐτης με πλασέ αστοχεί, ενώ στο 30’ ο Δημητριάδης πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση σε σουτ Ορ. Νικηφόρου. Κεφαλιά Μανωλακάκη μετά από σέντρα Αντουράκη στο 38’ αποκρούει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Το 1-1 έγινε στο 50’ από το Γ. Δασκαλάκη, ενώ ο σκόρερ είχε στο 77’ πλασέ μόλις άουτ.
Ο ΣΠ. Μανωλακάκης στο 75’ υποχρεώνει το Ι. Δασκαλάκη σε απόκρουση στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ, όμως ο ίδιος πρωταγωνιστεί σε νέα φάση στο 80’ όπου εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα και με σουτ κάνει το 1-2.
Λίγο πριν το φινάλε ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.
Με τη νίκη της αυτή η Ασή Γωνιά ανέβηκε στους 21 βαθμούς, έναντι 33 του Αστέρα Περάματος.
Διαιτησία: Θ. Χατζημπεκιάρης, Καπετάνιος, Φραγκιαδάκης.
ΠΕΡΑΜΑ (Μ. Στεφανάκης): Ι. Δασκαλάκης, Μοσχονάς, Αντιασβίλι, Μεταξάκης, Κρανιωτάκης, Πλαΐτης (79’ Παπαγιννάκης), Κοτσίφης, Σκουλούδης, Χαριτάκης, Νικηφόρος (46’ Καραμπατζάκης), Γ. Δασκαλάκης.
ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ (Σήφης Βασιλάκης): Δημητριάδης, Μανουσάκης (40’ Μ. Δραμηλαράκης) Σηφ. Κουνδουράκης, Μανουσέλης, Γουμενάκης, Μαυράκης, Αγγελιδάκης, Αντουράκης, Γυπαράκης, Μανωλακάκης, Χριστουλάκης.
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....