To 2o Havana beach volley στην Αμμουδάρα Ηρακλείου είχε και πάλι την τιμητική του αφού 24 ομάδες φρόντισαν να κοσμήσουν την όλη διοργάνωση και να τις προσδώσουν αυτό που αξίζει. Πρόκειται για το 2ο μικτό τουρνουά το οποίο εκτός του αγωνιστικού του ενδιαφέροντος είχε διασκεδαστικό χαρακτήρα.
Κι όλα αυτά ενόσω ακολουθούσε το 2ο Παγκρήτιο τουρνουά “Κατούφας” στους Αγίους Αποστόλους Χανίων. Μάλιστα από αυτούς τους αγώνες οι διαγωνιζόμενοι βολεϊμπολίστες είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν τις δυνάμεις τους για τα τουρνουά που θα ακολουθούσαν αλλά και αυτά που έπονται…
Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή των Ρεθεμνιωτών Μπεμπή-Δρακάκη κάτι, που είχε να πετύχει 8 ολόκληρα χρόνια.
Στο μεγάλο τελικό κέρδισαν με 2-0 σετ τους Καλλέργη-Λιακάκη, μία ομάδα που συγκέντρωνε τις ίδιες πιθανότητες νίκης. Οι Μπεμπής – Δρακάκης όμως είχαν πολύ καθαρό μυαλό σε συγκεκριμένα σημεία του αγώνα και στο τέλος γεύθηκαν το νέκταρ της επιτυχίας κατακτώντας ένα τόσο όμορφο τουρνουά.
Μάλιστα στο τέλος, η οργανωτική επιτροπή ευχαρίστησε θερμά όλους όσοι συμμετείχαν στην διοργάνωση καθώς και όλους τους υποστηρικτές της προσπάθειας αυτής.
Πήρε Σ. Κόκκαλη ο Αστέρας Περάματος
Ο Σωτήρης Κόκκαλης είναι το νέο πρόσωπο που περνάει την κερκόπορτα του Περάματος προκειμένου να φορέσει τη φανέλα του τοπικού...